MODA - TASARIMCILAR

Gucci Soho'da ilk mağazasını açtı

Gucci, New York, SoHo’daki ilk mağazasını 63 Wooster Caddesi’nde açtı. Yaklaşık 1000 metrekarelik alanın tasarım konsepti, bu konuma özel olarak ve yapının orijinal dokusuyla uyum içinde geliştirildi.

profil
BT Ekip
11.05.2018
Gucci Soho'da ilk mağazasını açtı

Gucci Wooster, markanın eklektik, yaratıcı ve bohem ruhunu yeni bir tecrübeyle sunmak üzere haritada seçtiği son yer. Bu yılın ilk döneminde Floransa’da açılan ve kendine has bir Floransa deneyimini yaşatan Gucci Garden’ın ardından hayata geçen Gucci Wooster, en yeni Gucci koleksiyonlarını ve iş birliklerini her an keşfetmenizi sağlayan ve Gucci enerjisini yansıtan bir yaratıcılık merkezi.

Wooster Caddesi’nden West Broadway’a kadar uzanan koca bir blok üzerine yayılan ve artık Gucci Wooster binası olarak kullanılacak yapı, geçmişte bir kalem fabrikası olarak faaliyet gösteriyormuş. Şimdilerde, 155 yıllık tarihiyle tarihi eser koruması altında. Gucci Wooster benzersiz bir yapı, dolayısıyla moda evi onu şekillendirirken bambaşka hayallere kapı açtı. 

Gucci Wooster, Gucci-Dapper Dan koleksiyonlarını diğer mağazalardan iki ay önce vitrine taşımasıyla da bir başka yeniliğe imza atmış olacak. 1980’ler ve 1990’ların başında inanılmaz sağlam ve geniş bir takipçi kitlesi edinen Harlemli terzi ile yürütülen iş birliğinin yeni ayağının çıkış noktası Dapper Dan’in arşivleri ve modacının kendisine ün kazandıran elbise ve aksesuarlarının Gucci’nin lüks malzemeleriyle yeniden şekillenmesi olacak.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler