MODA - TASARIMCILAR

Gucci İlkbahar-Yaz 2019 stil kodları

Geçtiğimiz Eylül ayında Paris defilesi ile moda dünyasına sunulan Gucci İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonu raflarda yer almaya başladı. İşte 8 kilit parça ile Gucci’nin İlkbahar-Yaz stil kodları!

profil
BT Ekip
15.03.2019
Gucci İlkbahar-Yaz 2019 stil kodları

Gucci İlkbahar-Yaz 2019 Paris defilesinde moda dünyasına sunulan süveter ve jakar pantolon kombini davetlerde boy göstermeye başladı. Kreatif Direktör Alessandro Michele bu kombinde sokak stilinden ilham aldığını söylüyor. 


Bu sezon düz tabanlı, maskülen bot akımına Gucci de dahil…Tokalı maskülen botlar çoğunlukla ayak bileğinden 10 cm kadar yukarıdaki kısa pantolonlar ile kombinleniyor. 


Yüzün neredeyse üçte ikisini kaplayan oversize güneş gözlükleri Gucci İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunun yıldız parçası. İddialı ve korunaklı…


İkonik Gucci sneakerları bu sezon belirgin bir şekilde eskitilmiş görünümde ve kristaller ile süslenmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. 


Gucci İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda anahtar parçalardan biri oversize tüvit yelekler. Bu vintage parça aynı kumaştan mini etekler ile kombinleniyor. 


1950’li yılların klasik kesimi loafer, platform topuk farkıyla Gucci İlkbahar-Yaz 2019 koleksiyonunda… Beyaz renkli olanı merak uyandırıcı.


Alessandro Michele’in vahşi doğadan ilham aldığı bilinen bir gerçek. Bu sezon Gucci kadını yalnızca detaylarda değil baştan aşağı leopar desene bürülü…


Gucci bu sezon yeni bir ikon çanta modeli ile karşımızda: Zumi! Adını müzisyen/sanatçı Zumi Rosow’dan alan çantanın el çantası ve mini omuz modelleri dikkat çekiyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler