EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Gucci'den yeni sezon çantaları

Gucci, Cruise 2018 koleksiyonu için yeni romantik ve zarif bir görünüm sergiliyor. Koleksiyonda yer alan iki temel stil de Gucci'nin estetiğini ortaya koyuyor.

profil
BT Ekip
04.10.2017
Gucci'den yeni sezon çantaları

Bu yıl özellikle sokak stillerinde sıkça  göreceğimiz Gucci’nin Cruise koleksiyon aksesuarları satışa çıkıyor.

Floransa'daki Pitti Sarayı'nda Cruise 2018 podyumunda yer alan Ophidia,  altın GG Marmont tokasına sahip. Bu sofistike çantalardaki vintage hava da gözlerden kaçmıyor. Çantalar iki şekil  mevcut: biri zincir kayışlı omuz çantası, diğeri ise makyaj çantasını hatırlatan iki boyutta ve kubbe şeklinde olan ayarlanabilir deri askılı omuz çantası.

Sezonun ikinci stili ise GucciTotem… Gucci’nin tasarladığı bu çantada feminenliğin ön planda olduğunu ve şık bir çantanın ortaya çıktığını  görebiliyoruz. GucciTotem'in en önemli özelliği, temel rengine göre farklı süslemelerle zenginleştirilmiş yumuşak ve hafif bir günlük çanta olması.. Bazı modellerde, beyaz devekuşu ve piton da dahil olmak üzere egzotik desenlerle ortaya çıkıyor.

Bu sezon Gucci’nin ürettiği iki ana torba  şeklindeki çantaya ek olarak, yeniden adlandırılan simgesel Dionysus çantasının yeni bir görünüm kazandırıyor. Eski Gucci modellerini anımsatan bu yeni şekil, göz alıcı tarzıyla dikkat çekiyor. Süet olarak tasarlanan çantalar kırmızı ve zümrüt renklerinde üretilmiş.

Gucci’nin yaptığı diğer önemli yenilikler ise torba çantalarda gerçekleşmiş. Bu koleksiyonuna farklı kişilik kazandırmak için çok yaratıcı değişiklikler yapılmış. Örneğin, Osiride’de yer alan kaplan kafası sırf dekoratif değil aynı zamanda Gucci’nin tarihini yansıtıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler