EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Gucci Cruise 2018

Bu sezon rotasını Rönesans dönemine çeviren Alessandro Michele, Gucci Cruise 2018 koleksiyonunu dün Floransa’da gerçekleşen defilesi ile moda severlerle buluşturdu.

Gucci Cruise 2018
Gucci Cruise 2018
“İlk başta Roma, Yunan ve Akdeniz kültürleri ile yola çıkmıştık. Ancak daha sonra işi bir adım öteye taşımaya, Rönesans döneminin hala yaşadığı yere Floransa’ya gitmeye karar verdik.”diyerek, Michele koleksiyonun doğuşunu ve ilham kaynağını bu sözleriyle açıklıyor.

Eski klasik Rönesans dönemine ait desenlerin ve renk tonlarının, Gucci’nin imzası haline gelen kırmızı, turuncu, yeşil ve sarılarla buluşmasının dışında aslında o dönemin ikonikleşmiş detaylarından incileri de detaylarda hatta modellerin yüzlerinde bile görüyoruz.

Özellikle dış giyim ürünlerinde 70’ler ruhunun yansıtıldığı koleksiyonda tüvit parçalar ve özel dikim ön plana çıkıyor. Gucci’nin imzası haline gelen bir diğer detay olan GG amblemi de bu sezon Guccy, Guccify Yourself, Guccification gibi marka imajını ve “Guccileşmeyi” temsil eden sloganlara yerini bırakıyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler