EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Ece Şirin, Amazon Prime yapımı Cinderella'nın takılarını tasarladı

Anadolu'dan aldığı ilhamla tüm dünyaya adını duyuran Bee Goddess markası ile 15 yıl önce yola çıkan Ece Şirin, Amazon Prime iş birliği ile yeniden bir ilke imza attı ve bir Hollywood prodüksiyonunun partneri olan ilk Türk tasarımcı ve mücevher markası oldu.

profil
BT Ekip
12.08.2021
Ece Şirin, Amazon Prime yapımı Cinderella'nın takılarını tasarladı

Felsefesi ve tasarımları ile bugünün ve geleceğin güçlü ve ilham veren kadınlarına hitap eden mücevher markası Bee Goddess, yeni Cinderella filminde ışıldıyor. Grammy Ödüllü dünyaca ünlü sanatçı Camila Cabello'nun başrolü oynadığı, Pierce Brosnan, Minnie Driver, Missy Elliot gibi ünlü sanatçılardan oluşan yıldız oyuncu kadrosu ile birçok ödül alması beklenen, 240’tan fazla ülkede izleyiciyle buluşacak Amazon Prime’ın yeni Cinderella’sında hayallerinin peşini bırakmayan, özgür ve güçlü kadın arketipi işleniyor. James Corden’ın yapımcılığını üstlendiği bu dev prodüksiyona Ece Şirin, 10 yılı aşkın süredir tasarladığı, kadınları hayallerinin gerçekleşmesi için güçlendiren ve motive eden Bee Goddess markasının sembol mücevherleri ile dahil oldu. 


Yüzlerce yıllık Cinderella masalını yeniden yorumlayarak genç kadınlara ilham olmayı hedefleyen bu filmde, mücevher seçimleri de her karakterin simgelediği değerleri yansıtmak üzere özenle seçildi. Bu kusursuz uyum, Bridgerton, Malefiz, Öldüren Cazibe gibi yapımların Emmy ödüllü kostüm tasarımcısı Ellen Mirojnick’in, dünyanın ilk tılsım mücevher markası olan Bee Goddess tasarımlarını seçmesiyle yakalandı. Öncelikle tasarımlara hayran olan Mirojnick, Bee Goddess’ın felsefesini ve misyonu ile de tanıştıktan sonra, Bee Goddess tasarımlarının mutlaka Cinderella filminde yer alması gerektiğine karar verdi.


Masalın en göz alıcı anlarından biri olan, baloya sihirli bir şekilde hazırlandığı sahnede, ünlü yıldız Camila Cabello’nun canlandırdığı Cinderella karakteri kendi tasarımı olan elbisesi ile davete katılmaya hazırlanırken boynunda Bee Goddess tasarımı ay-yıldız kolyesini taşıyor. Bu ay-yıldız sembolünün tarihçesi aslında mitolojide “Işığın Tanrıçası” adı ile bilinen Artemis’e dayanıyor. 

Bee Goddess kurucusu ve tasarımcısı Ece Şirin, böyle büyük ve değerli bir projenin içinde olmaktan duyduğu mutluluk ve gururu şu sözlerle ifade etti: “15 yıl önce tüm dünyayı sihirli bir ışıkla aydınlatmak için uygarlığın başladığı Anadolu’dan yola çıktık. Bugün Bee Goddess olarak Amazon Prime ile bir Hollywood iş birliğine imza atmak gerçekten beni çok heyecanlandırıyor. Bu çapta bir Hollywood projesinde yer alan ilk Türk mücevher tasarımcısı ve markası olmanın yanı sıra ünlü sanatçı Camila Cabello’nun Cinderella filminde Türk Bayrağı tasarımı kolye ile ışıldamasından yalnızca kendim ve markam adına değil, Türkiye adına gurur duyuyorum.” Filmde yer alan tek Türk markası olan Bee Goddess, Mercedes Benz, L’Oreal gibi global markalar ile aynı platformda olmanın heyecanını yaşıyor.


Filmde Cinderella’nın Türk Bayrağı’ndan ilhamla tasarlanan özel tılsım kolyesinin yanısıra, Bee Goddess’ın en sevilen, aşk ve güzellik tılsımı olan gökyüzünün en parlak yıldızı ‘Venüs’ tasarımı da yer alıyor. Kullanılan mücevherlerin karakterlere göre özenle seçildiği filmde kraliçe karakterini canlandıran Minnie Driver için ise meleklerin enerjisini yeryüzüne ulaştıran, insanlara ilham, yaratıcılık, hayal gücü, tutku ve huzur hediye eden ‘Jardin Star’ tasarımları tercih edildi.

Bonus: Türkiye'nin ilk sürdürülebilir mücevher markası Runda Jewelry


Önceki ve Sonraki
Haberler