EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dolce&Gabbana 2016-17 Sonbahar-Kış

Bir önceki koleksiyonu ile bizi detayların dünyasına sürükleyen Dolce&Gabbana, Milano Moda Haftası’nın favori defilelerindendi.

Dolce&Gabbana 2016-17 Sonbahar-Kış
Dolce&Gabbana 2016-17 Sonbahar-Kış
Dolce&Gabbana yine detayları ve işçiliği ile öne çıkan bir koleksiyon hazırlamış.

Dolce&Gabbana, fare figürlerinden, farklı tipte düğmelere, kadife elbiselerin üzerindeki iri figürlerden, elma desenleri gibi pek çok farklı ve sıra dışı objenin modanın içinde nasıl yer bulabileceğini kanıtlıyor. Tıpkı Moschino gibi, farklı ve sıra dışı çizgisi olmasının dışında onu diğer markalardan ayıran en önemli sebep bunları çok fazla feminen, elegan ve bir o kadar da romantik bir çizgide taşıması.

Koleksiyonda minik şapka ve el çantaları gibi detaylarla pek çok markada olduğu gibi DG’de de geriye dönüş görüyoruz. Rönesans döneminin getirdiği sanatsal çizgiler, dönemin aksesuarları ve altın renk tonları koleksiyona yansımış. Mini eteğin yükselişinin aksine Dolce&Gabbana midi boydan vazgeçmiyor. Kısa kalın topuklar ve aksesuarlar ile tam bir dönem kadını yaratıyor.

Olmazsa olmazı çiçek figürleri elbiselerden, kazaklara, kabanlara kadar pek çok parçada kullanılmış. En çok kullanılan kumaş ise kadife olarak dikkat çekiyor. Bu da kadife trendinin daha uzun bir süre daha aramızda olacağının sinyali mi acaba?


Önceki ve Sonraki
Haberler