MODA - TASARIMCILAR

Dior Sonbahar 2024 koleksiyonu New York'a saygı duruşunda bulunuyor

Maria Grazia Chiuri tarafından New York’a saygı duruşunda bulunmak için hazırlanan Dior Sonbahar 2024 Koleksiyonu, Paris ile New York kültürlerini birbirine bağlayan köprüde ise efsanevi aktris Marlene Dietrich’den ilham alıyor

profil
BT Ekip
22.12.2023
Dior Sonbahar 2024 koleksiyonu New York'a saygı duruşunda bulunuyor

Dior, Sonbahar 2024 koleksiyonunu geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı. Lüks Fransız markası, bu koleksiyonu, 19. yüzyılın sonunda Fransızlar tarafından Amerika Birleşik Devletleri'ne hediye edilen ve o zamandan beri bu inanılmaz şehrin sembolü haline gelen anıtın bulunduğu New York'a saygı duruşunda bulunmak için bir fırsat olarak değerlendiriyor. Christian Dior'un otobiyografisinde kutlanan iki stil başkenti arasındaki diyalog, Maria Grazia Chiuri tarafından iki önemli desenle vurgulanıyor: Özgürlük Heykeli ve Eyfel Kulesi.

Her iki kültürü birbirine bağlayan köprüyü ise, Dior'a kişisel hayatında ve ekranda göründüğü sürece bağlı kalan karizmatik ve aykırı aktris Marlene Dietrich temsil ediyor. Kreatif Direktör koleksiyonunu inşa ederken divanın ikonik varlığından ilham alıyor ve onun, maskülen nüsanslar eklenen çocuksu tavırlarıyla oluşturduğu cazibesini Dior görünümüyle birleştiriyor. Ceketler geniş paçalı pantolonlarla veya diz altı kalem eteklerle eşleştiriliyor. Kıymetli ve bazen çok hafif elbiseler, kıyafetin önemli bir parçası haline gelen iç çamaşırlarına bir bakış sunarken, nakışlar Mösyö Dior için çok değerli olan ve Maison’un imzası haline gelen kodlara hayat veriyor: Yıldız, yonca ve arı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog