MODA - TASARIMCILAR

Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonuyla olimpiyatlara saygı duruşunda bulundu

Paris Haute Couture haftası kapsamında, Rodin Müzesi bahçesinde sergilenen Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonu, önümüzdeki ay Paris’te düzenlenecek Olimpiyat oyunlarına saygı duruşunda bulunan tasarımlar da içeriyor

profil
BT Ekip
26.06.2024
Dior Haute Couture Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonuyla olimpiyatlara saygı duruşunda bulundu

Paris’te düzenlenecek Olimpiyat oyunların bir ay önce Dior, Paris’teki Rodin Müzesi’nin bahçesinde sergilediği Haute Couture Sonbahar-Kış 2024-2025 koleksiyonuyla Olimpiyatlara saygı duruşunda bulundu. Paris’teki erkek giyim defilelerinin bitiminden hemen sonra başlayan Paris Haute Couture haftası kapsamında, Nisan ayında hayatını kaybeden Afrikalı-Amerikalı sanatçı Faith Ringgold’un eserleri arasında sergilenen koleksiyonda Dior, altın tüylü mayolar ve ayna mozaikleriyle süslenmiş kırmızı bir bornoz gibi spor kıyafetler de sundu.

Rekabetin kutsal simgesi olan Olimpiyat oyunlarının Paris’e gelişi, Dior Kreatif Direktörü Maria Grazia Chiuri’yi; antik çağlardan günümüze kadar spor müsabakalarında eşit bir oyun alanı sağlamak için önyargı ve engellerin üstesinden gelen tüm sporculara saygı duruşunda bulunmaya teşvik etti. Performans ve giysiler arasındaki bağları araştıran Kreatif Direktör; bu koleksiyon aracılığıyla giyimin özünü, yapısını ve hareket halindeki bedenle olan tekil ilişkisini sorguluyor. Klasik heykellere şaşırtıcı bir görsel referans olan drapaj, podyumda özellikle nakışlarla büyüleyen ipek elbiselerde, saten kenarlı şeffaf metalik atletlerde ve eteğin her adımda bir pantolonu ortaya çıkardığı takımlarda görülüyor. Siluetler, couture’ün hem deneysel hem de refleksif gücünü, cazibeyi yeniden düşünmedeki ustalığını ve aynı anda hem narin hem de güçlü bir kadının zarafetini yansıtıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler