MODA - TASARIMCILAR

Dior Cruise 2024 kampanyası Frida Kahlo'ya saygı duruşunda bulunuyor

Kreatif direktör Maria Grazia Chiuri’nin hazırladığı Dior Cruise 2024 koleksiyonu; Meksika’nın tarihine, sanatına ve geleneklerine saygı duruşunda bulunuyor. Koleksiyonun ilham kaynağı ise ikonik Meksikalı sanatçı Frida Kahlo

profil
BT Ekip
24.11.2023
Dior Cruise 2024 kampanyası Frida Kahlo'ya saygı duruşunda bulunuyor

Dior'un 2024 için hazırladığı Cruise kampanyası, Meksika'nın zengin kültürel mirasından ilham alıyor. Kreatif direktör Maria Grazia Chiuri, Dior'un işçiliğini de sergileyen koleksiyonda; ülkenin tarihine, sanatına ve geleneklerine saygı duruşunda bulunuyor.

Cesur ruhu ve benzersiz tarzıyla tanınan ikonik Meksikalı sanatçı Frida Kahlo ise bu koleksiyonun ilham kaynağı. Kampanyada yer alan modeller, Kahlo'ya özel örgüleri anımsatan saç stilleri ile Brigitte Niedermair'in objektifine poz verdi.

Bu, Dior'un Meksika kültürünü ilk kutlayışı değil. Markanın 2019 Cruise şovunda da Meksika'nın, tamamı kadınlardan oluşan rodeo sürücüleri yer almıştı.

2024 Cruise koleksiyonundaki tasarımların tamamında zarif güpür ve geleneksel huipillerle süslenmiş özel ceketlerle birlikte etekler dans ediyor. Dior Cruise 2024 parçaları Meksikalı sanatçılarla birlikte yaratıldı ve her bir parça ortak bir sanat eseri haline getirildi. Moda evinin Lady Dior ve Panier Chapeau gibi çanta tasarımları da koleksiyonun dünyevi ve lüks estetiğine kusursuz bir şekilde uyum sağlayan kahverengi deri ile yorumlandı. Koleksiyonda kullanılan ipek danteller ve siyah kadifeden oluşan kumaşlar da son derece gösterişli bir zenginlik sunuyor. Ancak koleksiyon, kumaşlar ve siluetlerle sınırlı değil. Kırmızı, turuncu ve yeşil tonlarındaki kelebek işlemeler tasarımlara farklı bir dokunuş katıyor, hatta belki de doğal güzelliğe gönderme yapıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler