EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Dior Cruise 2017

Geçtiğimiz gün Louis Vuitton ile Brezilya’ya uzanmıştık, şimdi Dior’la Londra’ya gitme zamanı! Blenheim Sarayı’nda yapılan Dior Cruise defilesi, katılan ünlüleri hem şaşırttı hem büyüledi.

Dior Cruise 2017
Dior Cruise 2017
Dior Cruise Show etkinlikleri ile şaşırtmaya defile başlamadan çok önce başladı. İlk olarak, Bella Hadid’den Chiara Ferragni’ye kadar bütün ünlüleri toplayan iki özel tren kaldırıldı. Fakat bu sıradan bir tren yolculuğu değildi. Dior express’i denilen bu yolculukta bütün görevliler, Dior tarafından giydirilmiş ve yemekler Dior’a yakışır porselen tabaklarda servis ediliyordu. 18. yüzyıl havası estiren bu tren yolculuğu, kreasyona uygun bir şekilde dizayn edildi.

Defilenin kutlaması bir gün önceden yapıldı ve “Bugün, sadece bir gün için” (Tonight, one night only) adıyla Londra’da bir barda gerçekleşti.

İngiliz ruhunu baştan aşağıya taşıyan ve Fransız barok stilini de içinde barındıran Blenheim Sarayı, kreasyon ile mükemmel bir uyum içerisindeydi. “Seyahat etme ve yeni şeyler keşfetme” sloganıyla hazırlanan kreasyon, İngiliz kırsal hayatı esintilerinin yanı sıra Afrika ve Asya desenlerini de içinde barındırıyordu.  

Dior makyajın yeni yüzü olan Bella Hadid de defilede yürüdü. Çiçek desenli kalem etek ve kabarık kollu bir siyah bluz giyen Hadid, yüksek topuklularıyla imza yürüyüşünü gerçekleştirdi. İzleyenler arasında ön sıralarda, Kate Mara, Chiara Ferragni, Emma Roberts ve Riley Keough gibi isimler yer aldı.

En çarpıcı aksesuarlardan biri renkleriyle dikkat çeken eşarp bileklikler oldu. Bunun dışında, çok fonksiyonlu sırt çantaları, eski ve yeniyi mükemmel bir şekilde bir araya getirmiş. Bebek mavisi ve bordo gibi alışagelmemiş renkleri bir araya getiren kombinlerin arasında bu senenin gözdelerinden askılı astar elbise, klasik takımlar ve tropik desenli parçalar vardı. Canlı renklerde bulunan çok fonksiyonlu çantalar, günlük şıklık için birebir olacağa benziyor. Tropik desenlerle, 2017’ye sıcak bir geçiş sağlayacak bu kreasyon, şimdiden eski ve yeniyi bir araya getirtmesiyle kendinden bahsettiriyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler