EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

DHL’den Güney Afrika renkleriyle ayakkabı koleksiyonu

DHL Express, bir Afrika markası olan ayakkabı şirketi Veldskoen ile yaptığı ilk iş birliğiyle ‘Moda dünyasında ben de varım’ demeye devam ediyor. ‘Sevgili Herkes’ adını taşıyan DHLxVeldskoen koleksiyonu, Güney Afrika’yı referans alan renkleriyle dikkat çekiyor

DHL’den Güney Afrika renkleriyle ayakkabı koleksiyonu

Lojistik şirketi DHL Express, geçtiğimiz yıllarda; Paris podyumunda görücüye çıkan Vetements’li bir t-shirt ve 50’nci yıl dönümünü kutlamak için Budapester ile sınırlı sayıda üretilen bir spor ayakkabı da dahil olmak üzere birçok moda iş birliklerini piyasaya sürmüştü. DHL’in son moda ortaklığı, Güney Afrikalı ayakkabı markası Veldskoen ile oldu. ‘Sevgili Herkes’ adını taşıyan DHLxVeldskoen koleksiyonu sınırlı sayıda üretilen ve renkleriyle dikkat çeken eğlenceli ayakkabılardan oluşuyor.

17 Mart’ta Londra’da görücüye çıkan ve dört gün boyunca Selfridges vitrininde sergilenen el yapımı ayakkabılardan sadece 365 çift var. Her bir DHL x Veldskoen ‘Sevgili Herkes’ ayakkabı çifti; Güney Afrika’nın Durban kentinde 66 çift elin el işçiliğiyle ortaya çıkıyor. Ayakkabılarda kullanılan renkler ise Güney Afrika’yı referans alıyor.

DHL Express Afrika Pazarlama Sorumlusu Başkan Yardımcısı Megan Collinicos, iş birliğiyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “10 yıllardır, kişiye özel nakliye çözümleri yaratarak ve lojistik ağımızı kullanarak, tasarımcıları ve markaları dünya çapında daha başarılı hale getirdik. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki başarılı moda iş birliklerimizin ardından, bir sonraki heyecan verici iş birliğimiz için kendimize bir Afrika markası bulmak istedik. Veldskoen, ayakkabıların tabanlarına ve bağcıklarına bir renk patlaması ekleyerek ikonik bir Güney Afrika ayakkabısına modern bir yorum getirdi ve 2016’daki başlangıcından bu yana dünya çapında etkileyici bir müşteri tabanı oluşturdu. Bu da bizi seçimimizi yaparken çok etkiledi.”

Önceki ve Sonraki
Haberler