MODA - TASARIMCILAR

Coperni-Puma iş birliğinin ilk ürünü fütürist bir ayakkabı oldu

Fransız lüks moda markası Coperni ile Alman spor giyim markası Puma, yaratıcı bir ortaklık kurduklarını duyurdu. İş birliğinin ilk ürünü; spor ve modayı harmanlayan, Puma Future'dan ilham alan, performans futbol ayakkabısının teknik özelliklerine göre tasarlanan yeni bir ayakkabı oldu

profil
BT Ekip
01.11.2023
Coperni-Puma iş birliğinin ilk ürünü fütürist bir ayakkabı oldu

Alman spor giyim markası Puma, Ocak 2024'te piyasaya sürülecek ilk ürünlerle Fransız lüks moda markası Coperni ile yeni bir yaratıcı ortaklık kurduğunu duyurdu.

Kısa bir açıklama yapan Puma, Paris merkezli Coperni ile orijinal bir ayakkabı tasarımına imza atacaklarını söyledi. Puma, ortaklığın ‘gerçekten benzersiz bir melez yolla yeni inovasyon biçimlerini keşfedeceğini’ açıkladı ve Coperni'nin moda teknolojisine modern ve taze bakış açısını; Puma’nın otoritesi, özgünlüğü ve tarihi ile birleştireceklerini belirtti.

Ortaklıktan doğan ilk ürün, spor ve modayı harmanlayan Puma Future'dan ilham alan, performans futbol ayakkabısının teknik özelliklerine göre tasarlanan yeni bir ‘elbise ayakkabısı’ konsepti etrafında şekilleniyor.

Puma'nın küresel kreatif direktörü Heiko Desens, şunları söyledi: “Coperni vizyon sahibi, fütürist bir ortak. Moda alanına yenilik ve teknoloji getirmek istiyoruz ve bu bizi gerçekten heyecanlandırıyor."

Coperni'nin kurucuları Sébastien Meyer ve Arnaud Vaillant ise şunları ekledi: "İlk spor giyim iş birliğimizde Puma ile çalışmak yapmak büyük bir onur. Bir spor ayakkabı üzerinde çalışmak her tasarımcının hayalidir ve bize inovasyon departmanının kapılarını açtığı için Puma'ya çok minnettarız. Ortak avangart ve keskin estetiğimizi giyen insanları görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Önceki ve Sonraki
Haberler