EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Christian Louboutin 'hayalperest' baharın peşinde

Christian Louboutin 2016 İlkbahar/Yaz “Hayalperest” kadın koleksiyonu ilhamını 1950’li yılların kadınının modern bir stille yorumlanışında buluyor. Zengin ve egzotik fantezilerden hoşlanan bir hayalperest portresi çizen bu kadın, kendini çevreleyen ögelerden etkilenmeyi sürdürüyor.

profil
Buse Terim
11.02.2016
Christian Louboutin 'hayalperest' baharın peşinde

Christian Louboutin  2016 İlkbahar/Yaz  koleksiyonunda zengin renk skalası ile dikkat çekiyor. Louboutin usulü bir İlkbahar bahçesinin doğadan gelen toprak tonları ile zarif pastel renklerini bünyesinde barındıran koleksiyonda bir şehir safarisinin izlerini taşıyan neon tonlar da unutulmuyor. 

1950’lerın Hawaii’sine bir yolculuğa çıkaran, egzotik hibiskus çiçekleriyle grafik bir bütünlük sunan Hawaii Kawai deseni, siyah ve beyaz deri üzerinde kullanılarak farklı modellerde kendini gösteriyor.

Şatafata karşı zaafı bulunan Louboutin kadını, bu sezonun akşam stillerinin izini bir mücevher koleksiyoneri edasıyla sürüyor. Mücevher titizliğiyle işlenmiş modeller, sade siyah bir elbiseye tek bir dokunuşla bambaşka bir hava kazandırıyor.

Taşlar ve dikenler… Christian Louboutin koleksiyonlarının olmazsa olmazları. Taşlarda bu sezonun yıldızı Clair de Lune koleksiyonu. Bu alt koleksiyonda farklı renklerde kristaller, ay ışığının vurduğu çiçek bahçelerinin renk cümbüşünü ayakkabılara taşıyor.

Tasarımcının çanta koleksiyonundaki ilhamı ise kendisinin ilk tutkusundan doğuyor: şov kızları! “Cennetin çiçekleri” olarak adlandırdığı dansçılar ve kabarelerin ışıklı dünyası, Paloma çantalarının da esin kaynağı. Çantanın kavisli saplarını tasarımcı tıpkı bir dansçının uzun bacakları gibi hayal etmiş. 

Önceki ve Sonraki
Haberler