EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Christian Dior 2016-17 Sonbahar-Kış

Paris Moda Haftası’nın en merakla beklenen defilelerinden biri olan Christian Dior yine oldukça beğenilen bir koleksiyona imza attı.

Christian Dior 2016-17 Sonbahar-Kış
Christian Dior 2016-17 Sonbahar-Kış
Sonsuzluğu yansıtan aynalar içinde Dior defilesi başladığında arka fonda “Time, time, time” yani “Zaman, zaman, zaman” diyen bir ses duyuluyordu. Dior’un bu sezon geçmişi ve geleceği birbirine karıştırarak aslında zamansızlığa vurgu yapıyor.

Koleksiyonda siyah rengin ve yüksek bel kalem eteklerin, daha yumuşak ve hafif ceketlerin hakimiyetini görüyoruz. Ayakkabılarda ise ikonik Mary Janes modelleri gümüş rengi uçları ve alçak topukluları ile çok daha genç ve yenilikçi. Siyah takımların ardından çıkan farklı desenlerin ve renklerin bir araya geldiği takımlar, kırmızı pembe desenli tafta kumaştan elbiseler ile de Dior’daki değişimi seziyorsunuz. Ayrıca kalın choker model kolyeler, vintage tarzda işlenmiş taşları ile çok daha iddialı ve zamansız.

Dior’un değişiminde aslında hem eski olanı hem de yeni ve farklı olanı aynı anda yaşıyorsunuz. Klasik Dior kadını kendi tavrından ödün vermese de yeni dünyaya kapılarını aralıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler