EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Chanel 2017 İlkbahar-Yaz Couture

Chanel, yeni haute couture koleksiyonu için bu kez Grand Palais’i Coco Chanel’in atölyesindeki aynalarla kaplı merdiveninden ilham alarak hem koleksiyonunu hem de podyumunu kurgulamış.

Chanel 2017 İlkbahar-Yaz Couture
Chanel 2017 İlkbahar-Yaz Couture
2017 ilkbahar/yaz koleksiyonunda Karl Lagerfeld, pastel tonlar, uçuş uçuş tüy detaylar ve tüm koleksiyonda dengeli bir biçimde kullanılan ışıltılı parçalarla başarılı bir couture koleksiyonunun tarifini yazmış.

Chanel Kreatif Direktörü Karl Lagerfeld, çoğu zaman podyumu politik bir arenaya da dönüştürüyor. Geçtiğimiz yılki couture şovunda ekoloji ve sürdürülebilir yaşama dikkat çeken modacı, 2010’da ise podyuma dev bir buzdağı yerleştirerek küresel ısınmaya dikkat çekmişti.  Bu yıl ise Lagerfeld, aynalarla kaplı podyumunda izleyenleri nostaljik bir yolculuğa çıkarmayı hedeflemiş.

Lagerfeld yeni koleksiyonundaki siluetleri İsviçreli sanatçı Alberto Giacometti, “Spoon Woman” (Kaşık Kadın) heykelinden ilham alarak hazırlamış. Yüksek belli etekler, bombeli ve kabarık bel kesimleri bunu kanıtlıyor.

Bir Chanel klasiği olan etek takımlar bu sezon pastel renkleri, yüksek belli etekleri ve kare cepleri ile geri dönüyor. Lagerfeld’in mesajı çok net: bu sezon döpiyesler geri dönüyor.

Koleksiyon günlük parçalardan ihtişamlı gece elbiselerine döndüğünde pastel siluetler yerini parıltılı taşlar ve metalik renklere bırakıyor. Metalik gri kumaşlar kristal ve payetlerle buluşmuş, çoğu tasarımda göğüs kafesinin altına inen derin V şeklinde dekolteler dikkat çekiyor.

Yüksek metalik topuklu ayakkabılar ve neredeyse her tasarımda gördüğümüz yine metalik kalın kemerler aynalarla kaplı podyuma eşlik ediyor.

Defilenin kapanışını ise Karl Lagerfeld’in yeni ilham perisi Lily Rose Depp, pembeler içindeki fırfırlı ihtişamlı bir parça ile yaptı. 


Önceki ve Sonraki
Haberler