EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Buse Terim Chanel Haute Couture defilesini yazdı

Chanel’in özel davetlisi olarak Paris’te gerçekleşen Haute Couture defilesine katılan Buse Terim, şovdan izlenimlerini buseterim.com.tr okuyucuları için yazdı.

Buse Terim Chanel Haute Couture defilesini yazdı
Buse Terim Chanel Haute Couture defilesini yazdı
Dünyanın en güzel şehirlerinden Paris, dünyadaki romatikleri buluşturan Eyfel Kulesi Karl Lagerfeld’in hayal gücüyle Grand Palais’da tek bir çatı altında toplandı.

Karl Lagerfeld yeni sezon için Paris’i Paris yapan modern kadınların siluetlerinden ilham almış.

Açılışı ilk olarak bir Chanel klasiği olan tüvit takımlar yapıyor. Ceket kolları artık daha kıvrımlı ve kabarık. Ayrıca Coco Chanel'e ithafen koleksiyonda yer alan şapkalar ve iri inci mücevherler bu sezon aksesuar konusunda da Chanel'in atakta olduğunun habercisi niteliğinde. Karl Lagerfeld'in favorisi ise uzun ve dar inen tüvit ceketler... Renklerde de lacivertin koyu tonları öne çıkıyor. 

Bu sezon kürk detaylar yerine tüyle kaplanan yakalar, cepler kol manşetleri görüyoruz. Alışıldık Chanel takımlarını takip eden finali yapan parçalar ise şifon ve tafta kumaşın kusursuz birlikteliğini gösteriyor. Usta moda evi belden kabaran ve bilek hizasında biten etekleri ve üç boyutlu çiçek detayları ile klasik ve şık Chanel kadınını yeniden canlandırıyor. 

Eyfel Kulesi’nin ışıltılarından ilham alan parıltılı parçalar, geometrik motifler, tüvit takımlarda olduğu gibi yine tüy işlemeler bu elbiselerde de görülüyor. Özellikle tülden pileli, kabarık etek kesimlerini bu yıl sıkça kırmızı halıda göreceğiz.

Şovun kapanışını her zaman olduğu gibi Chanel gelini yapıyor. Tüm vücudu saran beyaz saten gelinlikte kamelya çiçeğini çağrıştıran çiçek işlemeler romantik bir dokunuş bırakıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler