EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Burberry Sonbahar-Kış 2017

Londra Moda Haftası’nın merakla beklenen defilesi dün akşam gerçekleşti. Burberry Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonu ile moda severleri bir kez daha büyüledi.

Burberry Sonbahar-Kış 2017
Burberry Sonbahar-Kış 2017
Christopher Bailey geçtiğimiz sezon “şimdi-gör-şimdi-satın al” koleksiyonunun ardından bu sezona da yeni Burberry kadını çizgisiyle damga vurmaya hazır.

Bailey’nin bu sezonki ilham kaynağı ise ünlü İngiliz heykeltıraş sanatçısı Henry Moore ve hatta koleksiyonun hazırlık aşamalarında kendisinin kızından yardım aldığını da kendisi belirtiyor. Koleksiyondaki işçi tulumu ya da pantolonu olan parçaların dantel elbiseler ile çarpışması da bu iki sanatçının bir araya gelişinden ortaya çıkmış durumda.

Etkileyici ve kadınsı formlarda parçalar herhangi bir kaostan ziyade oldukça net bir duruşu ve monolitik bir figürü temsil ediyor. Burberry’nin olmazsa olmaz parçalarından trençkotlar ise geleneksel boyutları ile klasik İngiliz stilini korumaya devam ediyor.

Özellikle triko parçalarda daha seksi diyebileceğimiz kesimler, açık omuzlar ve asimetrik mini etekler ile Burberry kadın ruhunu en çarpıcı şekilde, desenler ile değil ama kalıplarda gözler önüne seriyor. Koleksiyona ise mavi renkte ve çizgi desenli parçalar ara sıra göze çarpsa da açık ara farkla siyah beyaz ve klasik Burberry rengi hakim. 


Önceki ve Sonraki
Haberler