EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Burberry'e veda defilesi

Christopher Bailey, Burberry’de geçirdiği 17 yılından ardından markaya Londra Moda Haftası’nda veda etti.

Burberry'e veda defilesi
Burberry'e veda defilesi
Son defilesinde Christopher Bailey, 17 yıllık Burberry geçmişini gözler önüne seriyor.

Burberry Sonbahar Kış 2018 defilesinde Bailey, LGBT’ye desteğini vurgulamak için gökkuşağı temasını koleksiyonuna yansıttı. Bailey veda defilesinde 17 yıllık Burberry kariyerindeki tasarımlarını geçmişten günümüze yeniden yorumladı. Markanın imzası ekoseler 2000’ler esintili yağmurluklar, spor şapkaları, PVC çantalar ve büyük halka küpelerle geri dönüyor.

Adwoa Aboah Burberry şovunun açılışını yaparken, Cara Delevingne kapanışını yaptı.

2001 yılında bu yana Burberry’nin baş tasarımcısı olan Christopher Bailey’nin marka için önemi büyük… İlk olarak Burberry defilelerini Milano’dan Londra’ya taşıyan Bailey, unutulan ve büyüsünü kaybeden bu markaya milyar dolarlık değer kazandırdı. Defilesini internetten canlı yayınlayan ilk moda evi unvanına sahip marka, aynı zamanda Bailey’nin girişimleri ile defileyle birlikte “Şimdi Gör Hemen Al” konseptini başlattı.

Bu son defilede ön sırada oturan ünlü isimler de dikkat çekti. Keira Knightley, Sienna Miller, Alexa Chung, Poppy Delvingne, Kate Moss ve Naomi Campbell, Bailey’nin son defilesini izledi. Burberry defilesine, Türkiye’den Elçin Sangu davet edildi. Sangu, Burberry kıyafetiyle klasik sade bir stil ile defilede boy gösterdi.


Önceki ve Sonraki
Haberler