MODA - TASARIMCILAR

Bulgari’nin ‘Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisinin açılışına Serenay Sarıkaya da katıldı

Bulgari’nin, bugünü ve geleceği kapsayan ‘Serpenti: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisi, Milano’daki Piazza Sempione'deki Dazio di Levante binasında açıldı. Serginin açılışı için önceki gece düzenlenen etkinliğe, Bulgari Türkiye marka elçisi Serenay Sarıkaya da katıldı

profil
BT Ekip
12.10.2023
Bulgari’nin ‘Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisinin açılışına Serenay Sarıkaya da katıldı

Bulgari, Serpenti'nin 75. yıl dönümünü kutlamak için önceki gece Piazza Sempione Dazi'de ‘Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisini açtı. Yıl boyunca Şanghay, Seul, Dubai ve Tokyo gibi özel olarak seçilmiş şehirlerde sunulan Serpenti Factory sanatsal girişiminin bir parçası olan serginin Avrupa'daki tek durağı Milano olacak.

Bu özel etkinlikteki konuklar arasında, Bulgari’nin Türkiye marka elçisi Serenay Sarıkaya, Omnia parfümünün yeni elçisi olan ve son Venedik Uluslararası Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Cailee Spaney, Olympia of Greece, Anna Cleveland, Francesca Michielin, Matilde Gioli, Vittoria Puccini, Cristiana Capotondi ve Miriam Leone gibi marka elçileri yer aldı.

Sergi, Bulgari’nin yüksek mücevher yaratımlarıyla birlikte olağanüstü miras mücevherlerine ve saatlerine de yer veriyor. Serpenti sembolünün çok yönlü doğasının bir yansıması olan sergi, İtalyan ve uluslararası altı sanatçının ‘Serpenti’ yorumlarını içeriyor. Bu özel sanatçı topluluğunda Quayola, Sougwen Chung, Daniel Rozin, Cate M, Fabrizio ‘Bixio’ Braghieri ve Filippo Salerni yer alıyor. Sanatçılar Fabrizio ‘Bixio’ Braghieri ve Filippo Salerni’nin Milano kökenli olması, Bulgari'nin moda, kültür ve sanat duruşu adına İtalyan ve uluslararası sahnede bir referans noktası olan Milano ile bağlantısına gönderme yapıyor.

‘Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisi, 11 Ekim'den 19 Kasım'a kadar devam edecek. Bu süre zarfında Milano Cattolica Üniversitesi'nde Lüks Yönetimi yüksek lisans programı öğrencileri, ziyaretçilere rehberlik ederek sergiyi gezdirmek için hazır olacaklar. Bulgari'nin iki Milanolu sanatçıyla çalışması, Serpenti Factory'nin ötesinde de devam edecek; sergi süresince Via del Gesù 4'teki Bulgari butiği, Bixio'nun şimdiye kadar yaptığı en büyük iki Cuori Fragili (Kırılgan Kalpler) eserine ev sahipliği yapacak, Bulgari Otel Milano ise heykeltıraş Filippo Salerni'nin ‘Bir Yılanın Yıkımının Ardından’ enstalasyonuna ev sahipliği yapacak.

‘Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı’ sergisi için rezervasyonlar, bulgariserpenti75milano.com adresinden yapılabilir.

Önceki ve Sonraki
Haberler