EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Bulgari'den 'etik' hareket

Artık tüm Bulgari mücevherlerinde sertifikalı altınlar kullanılacak

Bulgari'den 'etik' hareket

 

Bulgari’den bir ilk! Mücevherleriyle tüm kadınların gözdesi olan Bulgari, 1 Ocak 2022’den itibaren müşterilerine, tamamen sertifikalı altın kullanılarak tasarlanan mücevherler sunacak.

2006’dan beri Responsible Jewellry Council’in (RJC) prestijli Chain-of-Custody yani Gözetim Zinciri’ne üye olan Bulgari; attığı bu adımla, etiğe ve çevreye en yüksek düzeyde önem verdiğini de göstermiş oluyor.

Bulgari, kapsamlı takip ve denetleme sistemi sayesinde, bugün mücevherlerinin %100’ünün sertifikalı kaynaklardan elde edilen altınla üretildiğini belgeleyebilen, küresel mücevher pazarındaki ilk ve tek marka olmayı başarıyor.

Marka bu hareketle; üretim, kaynak sağlama ve tedarikçi süreçlerindeki şeffaflığa ve altının izlenebilirliğine olan bağlılığını taahhüt ettiğini gösteriyor.

Bulgari CEO’su Jean-Christophe Babin, bu dönüm noktası ile ilgili düşüncelerini şöyle anlatıyor: “Lüks segmentteki sürdürülebilirlik konusu, sorumlu bir şekilde yönetilen tedarik zinciri garantisi sağlayan sertifikasyon dünyasında giderek daha önemli bir gereklilik haline geliyor. Bulgari de şeffaflığa ve izlenebilirliğe hem kendi üretim sürecimiz, hem de tedarikçilerimizin üretim süreci aracılığıyla gönülden bağlıdır. 2015’ten bu yana altınlarımız RJC sertifikalı tedarikçilerimiz tarafından temin ediliyor ve istikrarlı bağlılığımız bizi 2022’den itibaren sertifikalı altın üretimine yönlendiriyor.”

 

Önceki ve Sonraki
Haberler