MODA - TASARIMCILAR

Begüm Khan’ın hayal dünyası Guerlain’ın faunası ile birleşiyor

Türk mücevher markası Begüm Khan, dünyanın en köklü Fransız parfüm ve kozmetik markası Guerlain’ın Paris’te 1914 yılında kurulan efsanevi mağazasında Begüm Khan Pop Up butiğini açtı. Fransız markası ile yapılan iş birliği kapsamında, dünya çapında 54 global mağazadaki Guerlain butiğinin yeni yıl vitrinleri, Begüm Khan tarafından tasarlanacak

Begüm Khan’ın hayal dünyası Guerlain’ın faunası ile birleşiyor

Türk mücevher markası Begüm Khan’ın, Fransız parfüm ve kozmetik markası Guerlain’ın Paris’te 1914 yılında kurulan mağazasında açtığı Begüm Khan Pop Up butik için özel bir davet verildi. Maison Guerlain’ın Paris Champs-Elysée’deki ikonik mağazasında, Begüm Khan’ın iş birliği kapsamında tasarladığı yeni, çarpıcı ve göz alıcı parçalar da ziyaretçilere ön gösterime sunuldu.

Begüm Khan, Maison Guerlain’a bu sene beş farklı proje ile ortak oluyor. Exceptional şişeler, ruj, en çok satılan kokulara ait benzersiz şişe kapak tasarımlarından oluşan bu projeler ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıldı. İlk Paris Champs-Elysée’de sergilenen eşsiz tasarımlar, İstanbul’dan sonra sırası ile Dubai, Singapur, Hong Kong, New York ve Londra’da Begüm Kıroğlu ve Guerlain’in Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann – Caroline Prazan’ın katılımı ile sevenlerin görüşüne sunulmaya hazırlanıyor.

Köklü ve ihtişamlı balolardan ilhamla tasarlanan Begüm Khan’ın yepyeni Grandball koleksiyonu da ilk kez Paris’teki Guerlain Pop Up butiğinin içinde sergileniyor. Bu benzersiz koleksiyonun ilhamı, tarihte yapılmış Le Bal Oriental, Surreal Ball gibi müthiş balolar ve bu balolara katılmış ikonik kadınlardan geliyor.

Fransız markası Guerlain ile yapılan iş birliği kapsamında, dünya çapında 54 global mağazadaki Guerlain butiğinin yeni yıl vitrinleri, Begüm Khan tarafından tasarlanıyor. Begüm Khan, bu benzersiz vitrinleri kendi hayal dünyası ile Guerlain’ın faunasını birleştirerek tasarlıyor. Mükemmellik dürtüsü, sanat tutkusu ve doğanın mükemmel güzelliğinden alınan ilham ile iki marka, kreasyonlarında aynı değerleri paylaşıyor. Bu benzersiz iş birliğinde, hayaller gerçeğe dönüşerek, sanatsal bir şekil alıyor.

Begüm Khan markasının Kurucusu Begüm Kıroğlu; “Guerlain ile karşılaşmam neredeyse sembiyotikti; iki markanın birbiriyle buluşması, kaderleri gibiydi. Genç bir Türk tasarımcı olarak benim ve birkaç yüzyıldır köklü bir marka olan Guerlain arasındaki sinerji beni sürekli şaşırttı" diyerek duygularını ifade ediyor.

Guerlain’ın Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann-Caroline Prazan ise, bu iş birliği için "Begüm Khan ile bu iş birliği bir tesadüf değil. İki tarihin bir araya gelmesini ve birbirini tamamlamasını simgeliyor. Marka, kültürü ve Doğu ile Batı arasındaki değerli bir bağı temsil ettiği için seçildi" diyor.

Begüm Khan markasının Kurucusu Begüm Kıroğlu ile Guerlain’ın Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann-Caroline Prazan’ın ev sahipliğinde Guerlain’ın Paris Champs-Elysée’deki ikonik mağazasında gerçekleşen davete; Alex Riviere, Marlies Pia, Cleo Oettingen, Veronique Lopez, Serdar Gülgün, Rawdah Mohammed, Julien Pruvost, Stephanie Horton, Zita d'Hauteville gibi isimler katıldı.


Önceki ve Sonraki
Haberler