MODA - TASARIMCILAR

Balmain, Beyoncé’nin ‘Renaissance’ albümünü haute couture koleksiyona dönüştürdü

Beyonce ile Balmain, güçlerini birleştirdi ve ortaya iddialı bir koleksiyon çıktı. Balmain’in kreatif direktörü Olivier Rousteing, Beyonce’nin geçtiğimiz yaz çıkardığı ‘Renaissance’ albümünden aldığı ilhamla, albümdeki şarkıların ismini taşıyan tam 16 özel parçadan oluşan ‘Renaissance Couture’ koleksiyonunu hazırladı

Balmain, Beyoncé’nin ‘Renaissance’ albümünü haute couture koleksiyona dönüştürdü

Adidas ile iş birliği geçtiğimiz günlerde sona eren Beyonce, şimdi de moda dünyasının dev isimlerinden Balmain ile ortak bir projeye imza attığını duyurdu. Beyonce ile Balmain, ismini ünlü yıldızın geçtiğimiz yıl çıkardığı albümden alan ‘Renaissance Couture’ adında 16 parçalık bir koleksiyon hazırladı.

Koleksiyonun doğuşu ise Balmain’in kreatif direktörü Olivier Rousteing’in Beyonce’nin ‘Renaissance’ albümünü çok sevmesine dayanıyor. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında çıkan albümü çok seven ve tekrar tekrar dinleyen Rousteing, bu sırada şarkıların verdiği ilhamla eksizler çizmeye başlamış. Daha sonra Beyonce'nin stilisti Marni Senofonte ile temasa geçmiş ve Beyonce ile özel bir koleksiyon hazırlamak istediğini söylemiş. Bu fikir Beyonce ve Marni Senofonte’nin de çok hoşuna gitmiş.

Rousteing, son beş aydır Beyoncé ve Senofonte ile birlikte çalıştıklarını söylüyor. Ve ortaya, albümdeki her bir parçanın ruhunu yansıtan birbirinden iddialı tam 16 özel tasarım çıkmış. Beyonce, Balmain ve Olivier Rousteing ile iş birliğini ve bu iş birliğinden doğan Renaissance Couture koleksiyonunun duyurusunu ise ilk kez, kapağını süslediği Vogue Fransa dergisine verdiği röportajda yaptı.

İşte Renaissance Couture koleksiyonundaki elbiseler ve esin kaynakları olan şarkılar…

Önceki ve Sonraki
Haberler