MODA - TASARIMCILAR

Balmain 2023 Sonbahar kampanyası couture geçmişini bugünle buluşturuyor

Olivier Rousteing'in Balmain için hazırladığı Sonbahar/Kış 2023 koleksiyonu, etkileyici bir kampanyayla görücüye çıktı. Couture geçmişini bugünle buluşturan kampanyada; Balmain kadınının her ortamdaki varlığını ilan eden geniş omuzlar, peplum üstler, asimetrik yakalar ve dramatik fırfırlar hemen göze çarpıyor.

Balmain 2023 Sonbahar kampanyası couture geçmişini bugünle buluşturuyor

Kreatif Direktör Olivier Rousteing'in geçtiğimiz Mart ayında Paris Moda Haftası'nda, moda evinin 78 yıllık mirasına saygı duruşu niteliğindeki Balmain Sonbahar/Kış 2023 defilesinin ardından, Brezilyalı fotoğrafçı Rafael Pavarotti tarafından görüntülenen ve zengin katmanlı kreasyonların sergilendiği kampanya görücüye çıktı. Kampanya, sansasyonel bir tanıtımla couture geçmişini bugünle birleştiriyor ve yalnızca 70 yılı aşkın bir geçmişe sahip bir modaevinin sahip olabileceği bir etkileyiciliği somutlaştırıyor.

Kampanyada; lüks malzemelerle usta terziliğe, yetenekli zanaatkârlara ve moda evinin zamansız işçiliğine odaklanılıyor ve bunların tümü Pavarotti'nin ışık, renk ve dokuyu ustaca kullanımıyla tamamlanıyor.

Pavarotti'ye göre ‘Yeni Fransız stili’nden ilham alan kampanyanın konseptini geliştirmek son derece yaratıcı bir deneyimdi: "Balmain'in mirasını vurgulayarak farklı, güzel ve zamansız bir şey yaratmayı başardık. Sonuçtan daha mutlu olamazdım."

Kampanyada ünlü modeller Akuol Deng Atem, Naomi Apajok, Nyaduola Gabriel ve Nyakong Chan yer alıyor ve stilist Katie Lyall'ın küratörlüğünü yaptığı bir dizi baş döndürücü tasarımı sergiliyorlar. Balmain kadınının her odadaki varlığını ilan eden geniş omuzlar, peplum üstler, asimetrik yakalar ve dramatik fırfırlar bu kampanyada da hemen göze çarpıyor.

Kampanya çekimlerinde görsel anlatımı tamamlayan kuaför Eugene Souleiman, başlı başına bir sanat eseri olan heykelsi saç modelleri üretmiş. Makyaj sanatçısı Chiao Li Hsu, her modelin özelliklerini geliştirerek genel estetiği tamamlayan bir uyum yaratmış. Kampanyanın cesur arka planları, Balmain'in bahar reklamlarında görülen renk yoğunluğunu yansıtıyor ve böylece mevsimler arasında görsel bir tutarlılık sağlıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi