EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Balmain 2016-17 Sonbahar-Kış

Sarı saçlı Kendall Jenner, kumral Gigi Hadid, ön sırada Kanye West… Balmain defilesi tüm sıra dışı detayları ve sürprizleri ile yine Paris Moda Haftası gündemine bomba gibi düşen defilelerden biriydi.

Balmain 2016-17 Sonbahar-Kış
Balmain 2016-17 Sonbahar-Kış
Balmain, bu sezon her zamanki iddialı tarzının biraz dışında pudra pembesi, bej ve soluk gri ve mavi tonlarında bir koleksiyonla karşımızda. Koleksiyonda en çok kullanılan kumaş tipi ise sezon trendlerinden olan güderi.

Balmain’de karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise monokrom renkler oldu. Bu tercih Kim Kardashian’ın stilini anımsatıyor… “Bir kadının kıvrımları bugünlerde çok önemli çünkü bu devirde kadınlar gerçekten çok kıvrımlı ve bu bana ilham kaynağı oluyor” diyor Olivier Rousteing podyum arkasında. Kanye West ise şöyle diyor daha sonra “O bir kaynak, ilham kaynağı, bütün koleksiyonun temelinde Kim var.”

Koleksiyonda fırfır ve püskül, inci gibi işlemelerin de yine sıkça kullanıldığını görüyoruz. Bu da klasik Balmain tarzının imzası zaten, kısacası olmazsa olmazları… Rousteing’in bu seneki mesajı ise çok açık: Ya seversin ya nefret edersin! Karar size kalmış. 


Önceki ve Sonraki
Haberler