EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Altuzarra 2016-17 Sonbahar-Kış

New York Moda Haftası kapsamında gerçekleşen defilelerden biri olan Altuzarra sezona alışılageldik çizgisinin dışında bir koleksiyon ile giriş yaptı.

Altuzarra 2016-17 Sonbahar-Kış
Altuzarra 2016-17 Sonbahar-Kış
Daha minimal ve sade bir çizgiye sahip olan Altuzarra’nın yaratıcısı Joseph Altuzarra bu sefer farklı bir şeyler denediğini ve birbiriyle çok fazla bir araya gelmeyen parçaları ve desenleri birlikte kullandığını söylüyor.

Hayvan desenleri, grafik desenler, ufak çiçek desenleri ve paisley deseni gibi birbirinden farklı ve aslında kendi içinde bile oldukça karışık olan bu desenler Altuzarra’nın sihirli ellerinde o kadar sakin bir duruş sergiliyor ki… Kullanılan renkler ile göz yormayan ama bir o kadar da dikkat çekici parçalar ortaya koyuyor. 

İşin en ilginç yanlarından biri de şüphesiz Altuzarra'nın bu koleksiyon için ilham kaynağı: Jim Jarmusch’un filmi Only Lovers Left Alive. Yani Yalnız Aşıklar Hayatta Kalır... Hatırlarsanız bu vampir filmi aynı zamanda o suni dünyanın içinde müthiş bir gerçeklikle, dram ve romantizm anlatıyordu. Tıpkı koleksiyon gibi. “Oldukça gizli ve kendilerine özel ilgi alanları var ve izole bir dünyanın bereketini yaşıyorlar”diyor Joseph Altuzarra, yeni Altuzarra kadınları için.


Önceki ve Sonraki
Haberler