EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Alexander Wang imzalı yeni Adidas koleksiyonu

Adidas Originals ve Alexander Wang, 18 adet kıyafet ve 5 adet ayakkabı stilinden oluşan 4. koleksiyonlarıyla tasarım iş birliğine devam ediyor.

profil
BT Ekip
30.11.2018
 Alexander Wang imzalı yeni Adidas koleksiyonu

Wang için bu iş birliği; geçmiş sezonlarının en önemli giysi, grafik ve kumaşlarının düzenlemesi aynı zamanda Adidas arşivindeki ikonik parçalarla birleştirilmesi anlamına geliyor. Koleksiyon içerisinde iki boyutlu bir kolaj gibi benzersiz bir “fotokopi” sürecini kullanıyor. Kusursuzluğun karşıtı, sıradandan ayrışan her parça Wang'ın yıkıcı imzasını taşıyor.

Üstler, elbiseler, şortlar, puffer ceketler ve göbeği açık t-shirtler; naif dikiş özelliklerine, zıt parçaların uyumuna, eklenmiş ve baş aşağı logolar gibi detaylara sahip. Kusursuzluğun karşıtı olarak sunulan kusurlar, Wang tarafından farklı dönemleri - önce ve sonra, geçmişi ve bugünü - birleştirmek için bir ifade biçimi oluşturuyor. Koleksiyon, modanın genel geçer niteliğine ve teknolojiyi kullanarak zamansız tasarım oluşturma yeteneğine dair bir yorum.

Koleksiyon üç bölümden oluşuyor: Photocopy, Disjoin ve AW Essentials. Bölümlerin her birindeki tasarımlar kendine has farklı özelliklere sahip. Photocopy serisi, ikonik adidas formaları ile Wang imzalarını birleştiriyor. Kadifenin zenginliğini jarse ve sentetik kumaşlarla birleştiren Disjoin serisi, adidas marka detaylarıyla oynayarak eğlenceli modeller sunuyor.

Son olarak, AW Essentials karışık malzemelerle oluşturulmuş temel ikonlar ve ikonik kesim hatları ile geçmişteki performans koleksiyonlarına atıfta bulunuyor.

Koleksiyonun kampanyasında model Anna Ewers, beyaz bir stüdyo ortamıyla en zıt olacak lokasyonda; bir kamp gezisinde görüntüleniyor. Koleksiyonun ilhamına atıfta bulunacak şekilde vintage adidas Originals'ın Alexander Wang tarafından yapılan parçalardan üretilen çadır, uyku tulumu, sandalye ve şemsiyeler arasında poz veriyor. Brianna Capozzi tarafından fotoğraflanan ve Haley Wollens tarafından tasarlanan görüntü, Wang'ın zekasını ve yıkıcılığını koruyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler