EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Alexander McQueen 2016-17 Sonbahar-Kış

Moda dünyasının dev isimlerinden biri olan Alexander McQueen 5 yıl aradan sonra yeniden Londra Moda Haftası’nda yer aldı.

Alexander McQueen 2016-17 Sonbahar-Kış
Alexander McQueen 2016-17 Sonbahar-Kış
Sarah Burton imzalı koleksiyonun en can alıcı kısmı hayvan figürleri ile kullanılan transparan elbiselerdi. Açılışta köstekli saatler, kelebek, dudak figürü kullanılan siyah asil ve net kesim paltoların ardından bir anda McQueen’in fırfırlı ve tülden minik desenli elbiseleri ile karşılaşıyorsunuz.

Ardından üstlerinde kelebek desenlerin olduğu siyah deri parçalar ile bir geçiş yapılıyor. Bu sefer hem bir kelebek kadar narin ve feminen kadınların ruhlarındaki seksi ve asi yanı keşfediyorsunuz.

Alexander McQueen’in her sezon olmazsa olmaz parçalarından olan ceket-pantolon takımları salaş kesimlerini içlerindeki dantel büstiyerler ile tamamlanmış. McQueen’in gizemli kadınları onun imzası gibi adeta podyumda. Geri kalanda ise karşınızda transparan kumaşlar ile kelebek ve dudak gibi koleksiyonun simgesi haline gelen figürler ve altın ve gümüşün ihtişamı ile özenle hazırlanmış elbiseler ile büyüleniyorsunuz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler