EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

Adidas x Gucci koleksiyonu 7 Haziran'da piyasaya çıkacak

Adidas ile Gucci’nin iş birliğinden doğan Adidas x Gucci koleksiyonu, hazır giyim parçalarıyla aksesuarlardan oluşuyor. Gucci'nin yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele tarafından tasarlanan koleksiyon, retro spor giyim siluetlerini hatırlatıyor

Adidas x Gucci koleksiyonu 7 Haziran'da piyasaya çıkacak

Spor giyim markası Adidas, Gucci ile merakla beklenen iş birliğinden doğan koleksiyondan ilk görünümleri medyayla paylaştı. Koleksiyon, 7 Haziran'da satışa sunulacak. İki markanın en tanınmış kodlarını buluşturan ve hazır giyimle aksesuarlardan oluşan koleksiyon, ilk olarak Şubat ayında Milano Moda Haftası sırasında Gucci tarafından podyumda sergilenmişti.

Gucci'nin yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele tarafından tasarlanan Adidas x Gucci; retro spor giyim siluetlerini hatırlatıyor. Koleksiyonda eşofmanlar, tişörtler, tulumlar, şortlar, ceketler, elbiseler, hırkalar, bowling gömlekleri, polo yakalı tişörtler, etekler ve yelekler yer alıyor. Koleksiyondaki ürünlerde Adidas'ın ikonik üç şeritli motifi ve Adidas Originals'ın, İtalyan moda evinin yonca amblemi ile harmanlanmış amblemi yer alıyor. Koleksiyonda gömleklerden pantolonlara kadar birçok parçada, Adidas'ın beyaz üç çizgisini Gucci'nin kırmızı ve yeşil Web'i ile buluşuyor. Örneğin bir bacağında Adidas imzası bulunan eşofman altının diğer bacağında ise Gucci’nin amblemi yer alıyor.

Koleksiyondaki ayakkabılarda Gucci; hem erkekler, hem de kadınlar için ünlü Adidas Gazelle spor ayakkabılarına kendi yorumunu sunuyor. Gucci'nin Horsebit loafer'ları ise Adidas Three Stripes tarafından vurgulanan kırmızı ve yeşil Web ile, deri veya süet olarak sunuluyor. Ek olarak, deri ve kanvas terlikler, havlu kumaştan terlikler de koleksiyonda yer alıyor.

İki marka da iş birliği için çantaları hibrit hale getirdi. Gucci Horsebit 1955 crossbody çanta, Adidas Trefoil ile yeniden tasarlandı ve Adidas bowling çantasına da İtalyan makyajı yapıldı. Ayrıca koleksiyonda, deri veya Adidas x Gucci logolu GG monogramlı golf çantaları ile koleksiyonun ayırt edici paletini ve desenlerini içeren renkli şemsiyeler de yer alıyor.

Koleksiyon ayrıca polyester, pamuk ve viskon dahil olmak üzere ‘geleceğin bilincinde’ olan malzemelerle hazırlanmış çok sayıda stil ve her iki markanın da inovasyon ve sürdürülebilirlik hedeflerine olan bağlılığını yansıtacak şekilde tasarlandı.

Adidas x Gucci, 7 Haziran'da seçkin Gucci mağazalarında ve Gucci.com'da ile Adidas Confirmed uygulamasında çevrimiçi olarak piyasaya sürülecek.

Önceki ve Sonraki
Haberler