EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 9. sezonu, 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi'nde bulunan ve tarihi Cercle d'Orient binasını da kapsayan Grand Pera'da gerçekleşecek. Marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sergileneceği haftaya dair bilmeniz gerekenleri derledik.

profil
BT Ekip
20.03.2017
9 adımda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 9. sezonuna yepyeni bir mekanda merhaba diyor. MBFWI kapsamında Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonlarının sunumu Cercle d'Orient binası, Emek sahnesi ile fuayesi ve Tiyatro Sahnesi'ni kapsayan 3 bin 500 metrekarelik bir alanda gerçekleşecek

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında bu sezon koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES', Brand Who, Burçe Bekrek, Can Yunus Çetinkaya, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Cihan Nacar, Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz presents DB BERDAN, Mert Erkan, Murat Aytulum, NEW GEN , Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., Tuba Ergin ve Tuvanam yer alıyor. 

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Bu sezon MBFWI takvimi seminerlerle renkleniyor! Moda dünyasının profesyonellerine 18 ay sonrasının akım, renk, kalıp ve stillerini veren dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından Nelly Rodi, İlkbahar/Yaz 2018 ve Sonbahar/Kış 2018 sezonlarına dair seminerleriyle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul resmi programında yer alıyor. 

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Her sezon olduğu gibi İstanbul Moda Haftası'ndan defileleri ve en son haberleri buseterim.com.tr ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

9 adımda İstanbul Moda Haftası

MBFWI'nin 9. sezonu boyunca davetliler, defile ve sunumlar dışında farklı marka ve tasarımcıların "pop-up" mağazalarını da keşfetme fırsatı bulacak. Seçili marka ve tasarımcıların mağazaları, 20 Mart tarihinden başlayarak bir ay boyunca Grand Pera'da açık kalacak ve böylelikle moda esintisi, etkinlik sona erdiğinde de İstiklal Caddesi'nde esmeye devam edecek

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 9. sezonunda moda filmleriyle buluşuyor. MBFWI ekibinin titizlikle seçerek bir araya getirdiği filmler, hafta boyunca Grand Pera'da sinema ve moda tutkunlarını bir araya getirecek. Etkinliğin son günü olan 24 Mart Cuma günü ise bir önceki gün Londra'da dünya lansmanı yapılacak olan yeni Mercedes-Benz moda kampanyası filminin ilk gösterimi gerçekleştirilecek. 

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz bu sezon Türk moda sektörünün sıra dışı tasarımcı markalarından DB BERDAN'ın  Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents DB BERDAN" adıyla sunacak. Tasarımcılar Deniz ve Begüm Berdan, sosyal medyada yaşanan ve gerçekleri pek de yansıtmayan hayatlardan yola çıkarak ironik mesajlardan oluşan bir koleksiyon ile MBFWI podyumunda olacaklar.

9 adımda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 7.sezonda Mercedes-Benz Türk'ün desteğiyle "Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi" defilesini sunan ve bu defile kapsamında mesleğinde 15. yılını kutlayan Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi, Sonbahar/Kış 2017 koleksiyonunun ilhamını Türkiye'nin ilk kadın stüdyo fotoğrafçılarından Maryam Şahinyan'dan alıyor ve siyah ile beyazın ön planda olduğu, sürprizlerle dolu bir sunum ile MBFWI davetlilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

9 adımda İstanbul Moda Haftası

"Mercedes-Benz presents Gülçin Çengel" defilesini MBFWI kapsamında sunmuş olan Gülçin Çengel, bu sezon sergileyeceği couture koleksiyonunun ilhamını 20. yüzyılın güçlü kadınlarından alıyor. Tasarımcı koleksiyonunu uzaya çıkan ilk kadın Valentina Tereshkova, ilk savaş pilotu Sabiha Gökçen; kadın hakları ve kadınların oy kullanabilmesi için örgütlenen 'Women's Suffrage' ve Komako Kimura gibi  20. yüzyılda toplum baskısını kırıp, yaşadıkları döneme damgasını vuran kadınlara adıyor. 

9 adımda İstanbul Moda Haftası
Önceki ve Sonraki
Haberler