EN ÇOK
OKUNAN
MODA - TASARIMCILAR

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonu, 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Modayla dolu dolu geçecek bu 4 günde sizleri bekleyen şov ve etkinlikleri bu yazıda bulabilirsiniz.

profil
BT Ekip
11.09.2017
10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, bu sezon 10. sezonunu  kutluyor. Etkinliğin 10. sezonu, çok özel bir sergi ile kutlanıyor. Bugüne dek Mercedes-Benz'in sırasıyla desteklediği tasarımcılar Özlem Kaya, Zeynep Tosun, Gül Ağış (Lug Von Siga), Hande Çokrak (Maid in Love), Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Bahar Korçan, DB Berdan ve Başak Cankeş (Bashaques'), Mercedes-Benz'in ikonik yıldızını kendi stillerinde yorumladılar ve ortaya moda ile otomobilin tasarım ortak paydasında buluştuğu yaratıcı eserler çıktı. Ceyda Balaban küratörlüğünde hazırlanan serginin açılışı ise 11 Eylül Pazartesi akşamı gerçekleşecek.

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz bu sezon son yılların en yetenekli ve başarılı genç tasarımcılarından Başak Cankeş'i destekliyor. Başak Cankeş'in markası Bashaques', İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunu "Mercedes-Benz presents Bashaques'" ismiyle 14 Eylül Perşembe günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sunacak. Koleksiyon "Aşk Cenazesi" ismini taşıyor. 

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Türk modasının başarılı isimlerinden Özgür Masur, moda tasarımcılığının 10. yılını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un 10. sezonunda gerçekleştireceği bir defile ile kutluyor. İlk koleksiyonunu 2008 yılında Galatamoda Festivali'nde sunan Özgür Masur, o yıldan beri koleksiyonlarını moda haftalarında sergiliyor, uluslararası moda fuarlarına katılıyor ve Avrupa'dan Orta Doğu'ya dünyanın en prestijli satış noktalarında tasarımları kendilerine yer buluyor. Türkiye'nin bir alternatif moda başkenti olarak anılmaya başladığı ilk yıllarda Türk modasının tanıtımında önemli rol üstlenen Özgür Masur'un haute couture ağırlıklı koleksiyonları, özellikle televizyon ve sinema yıldızları tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'un onuncu sezonunda, sektörün tecrübeli isimlerinden Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Özgür Masur, Özlem Süer, Raşit Bağzıbağlı, Zeynep Tosun gibi tasarımcılar dikkat çekerken ilk kez moda haftasına katılacak olan marka ve tasarımcılar arasında ise AGA, Giovane Gentile, Mehmet Korkmaz, Şiyar Akboğa ve Ümit Kutluk gibi isimler yer alıyor. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, etkinliğe ilk defa katılacak olan isimleri titiz bir değerlendirme ve eleme süreci sonunda belirliyor. 

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi, modern ve global bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, Türkiye'nin en yetkin moda okullarından biri olan stanbul Moda Akademisi (İMA), MBFWI kapsamında hafta boyunca söyleşi ve atölye çalışmalarıyla modanın farklı alanlarına dokunacak. Bu doğrultuda 12 Eylül Salı günü "Design Workshop by IMA", 13 Eylül Çarşamba günü "Let's Talk Styling by IMA" ve  14 Eylül Perşembe günü "First Date: Fashion Photography for IMA" MBFWI'nin Studio alanında gerçekleşecek.

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

The Core Istanbul, 50'den fazla Türk marka ve tasarımcının koleksiyonlarını showroom formatında Türk ve uluslararası satın alma sorumluları ile buluşturuyor. The Core, 13-14 Eylül tarihleri arasında Zorlu PSM'de yer alan MBFWI Alanı'nda kapılarını açacak. Türk ve yabancı satın alma sorumlularına tüm koleksiyonları bir arada inceleyip sipariş verme şansı tanıyan The Core'u ziyaret etmek üzere bu sezon 22 ülkeden 90'ın üzerinde zincir mağaza ve butiği temsilen satın alma sorumluları İstanbul'da buluşaca

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Bu sezon da MBFWI takvimi seminerlerle renkleniyor! Moda dünyasının profesyonellerine geleceğin akım, renk, kalıp ve stillerini sunan dünyanın en prestijli trend tahmini ajanslarından WGSN 13 Eylül Çarşamba günü vizyon semineri, 14 Eylül Perşembe günü ise Sonbahar/Kış 2018-2019 sezonuna dair trendlerin yer alacağı bir trend semineri gerçekleştirecek. 

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası

Mercedes-Benz'in geçtiğimiz sezonlarda destekleyerek koleksiyonlarını sunduğu tasarımcılardan Mehtap Elaidi, Zeynep Tosun ve DB Berdan, İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonlarıyla MBFWI podyumunda olacaklar. Zeynep Tosun, bir moda filmi eşliğinde koleksiyonunu sergilerken DB Berdan, yine her zaman olduğu gibi dikkat çekici bir şovla davetlileri karşılayacak. Daha önce Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunu "Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi" ismiyle sunan Mehtap Elaidi ise bu sezon her vedanın yeni bir başlangıç olduğu düşüncesinden yola çıkan "Veda-Ha" koleksiyonuyla MBFWI podyumunda şaşırtıcı bir performans sunacak. 

10. sezonunda İstanbul Moda Haftası
Önceki ve Sonraki
Haberler