EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Stil takibi: Pembenin maskülen yükselişi

Bu sezonun öne çıkan renklerinden biri de pembe ve pembenin koyu ve canlı tonları oldu. Pembeyi kombinlerinize uyarlama taktikleri ise yazımızda saklı.

Stil takibi: Pembenin maskülen yükselişi
Stil takibi: Pembenin maskülen yükselişi
Stil takibi: Pembenin maskülen yükselişi
Elbiseden ayakkabıya, çantadan takıya kadar pek çok parçada pembe ile karşılaşıyoruz. Bu sene pek çok ünlü kırmızı halıda karşımıza pembe elbiselerle çıktılar. Özellikle Gucci’nin koleksiyonlarında kırmızı ve pembe rengi kullanmasının ardından pembe renge olan algımız ve ilgimiz bir hayli değişti.

Pembeyi cici kız imajından çıkarıp daha cool ve sıra dışı şekillerde kullanmayı öğrendik. Özellikle Alessandro Michele’in pembe-siyah takımı geçtiğimiz sezonun en beğenilen parçalarından olmuştu.

Şimdilerde pembeyi en çok kırmızıyla, siyahla ve asker yeşiliyle kullanıyor tüm dünyada moda severler. Pembe bir elbisenin altına siyah converse giyen Alexa Chung da pembenin “tatlı” algısını kıran ikonlardan.

Üzerine deri ceketle tamamlayarak pembeyi bile asileştirmek mümkün. Bazen pembe bir ceket-pantolon takımı tercih edip rengi maskülenleştirebilirsiniz de. Ve işte sonuç ortada: hemen hemen her markanın ve mağazaya girer girmez gözünüze çarpan pespembe bir bölümü var artık!

İster pudra tonlar, ister koyuya giden fuşya tonları olsun, her kadının pembesdi farklı… Sizin tercihiniz hangi pembe? 


Önceki ve Sonraki
Haberler