EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Omega ile Swatch, MoonSwatch ile galaksiyi selamlıyor

Omega ile Swatch’ın iş birliğinden doğan ve ikonik Speedmaster saate eğlenceli bir dokunuş olarak nitelendirilen MoonSwatch koleksiyonu; güneş ve yörüngesindeki gezegenlerin ismini taşıyan ve eğlenceli renkleriyle dikkat çeken 11 saatten oluşuyor

Omega ile Swatch, MoonSwatch ile galaksiyi selamlıyor

Omega, ikonik Speedmaster’in chronograph modeline eğlenceli bir dokunuş için Swatch ile güçlerini birleştirdi. Hem Omega, hem de Swatch için bir ilk olan bu tasarım iş birliği, lüksü sokak stiliyle bir araya getirerek her iki markanın en iyi özelliklerini bir potada eritiyor. Omega için bu ortak görev; hem eğlenceli bir girişim, hem de kuvars devriminin yaşandığı dönemde zor günler geçiren İsviçre saat endüstrisini ayağa kaldırmak için bir adım niteliğini taşıyor.

İş birliklerinde uzaydan esinlenen iki marka, isimlerini güneş sisteminin merkezindeki dev yıldızdan ve onun yörüngesindeki en ufak gezegene kadar farklı gezegen gövdelerinden alan 11 Swatch saatten oluşan ve MoonSwatch adını taşıyan bir koleksiyona hayat verdi.

Koleksiyondaki tüm Swatch’lar; üçte ikisi seramikten, üçte biri ise Hint yağı temelli özel bir malzemeden elde edilen eşsiz bir alaşım olan Bioceramic’ten üretildi. Pembe ve bebek mavisi gibi renkler de koleksiyonu alışılmış Speedmaster saatlerinden oldukça farklı kılıyor.

Omega’nın Başkanı ve CEO’su Mr. Raynald Aeschlimann, yeni koleksiyonu bir gurur kaynağı olarak tanımlıyor: “Omega’nın uzun ve kendine özgü tarihi, Swatch’un cesaret ve vizyonundan bahsedilmeden eksik kalır. MoonSwatch koleksiyonu endüstrimizin kurtarıcılarını muzip ve erişilebilir bir biçimde selamlıyor. Daha önce Ay’a gittik, şimdi ise tüm Samanyolu’nu keşfediyoruz. Bunlar olağanüstü renklerde mükemmel saatler ve gördüğümde bana mutluluk veriyorlar.”

Pembe, mavi, sarı gibi eğlenceli renklerde sunulan yeni koleksiyon, Omega’nın zamansız saat tasarımına eğlenceli bir dokunuş katıyor. Her bir MoonSwatch kendi misyonunu; saate kazınmış işlemeler ve hem kadranda, hem de kurma kolunda yer alan Omega X Swatch logolarıyla dışa vuruyor. Her bir saatin pil kapağı, ismini aldığı gezegeni betimliyor. Uzay kıyafetlerinden esinlenen Velcro© kayış da astronot şıklığına son dokunuşu yapıyor.

MoonSwatch’lar, 26 Mart’tan itibaren sadece seçili Swatch mağazalarında satışa sunulacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler