EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Moda terimleri 101: Ton sur ton

Fransızcadan gelen bu terim “ton üzerine ton” şeklinde Türkçeye geçiyor. Peki günlük hayatınıza nasıl uyarlayabilirsiniz? Gelin birlikte bakalım.

Moda terimleri 101: Ton sur ton
Moda terimleri 101: Ton sur ton
Ton üzerine ton diye çevrilen ton sur ton trendi, geçen seneden beri yükselişte olmasına rağmen bu sene de moda üzerindeki etkisini gözlemliyoruz.

Geçtiğimiz sezon Gucci'nin defilesinde karşılaşmıştık bu trend ile yeniden. Alessandro Michele'in dâhiyane tasarımlarında külotlu çorabından, ayakkabısına, gözlük çerçevesinden paltosuna kadar uçuk pembe ve uçuk sarı renge bürünmüş iki model defilede büyük bir etki yaratmıştı.

Bu trendi, aynı rengin pek çok tonunu giyerek oluşturabileceğiniz kombinlerle takip edebilirsiniz. Sadece kıyafetlerle değil ayakkabı, çanta, aksesuar gibi kombinizi tamamlayacak ürünlerle bir bütün olarak oluşturabileceğiniz bu trend, sadece modada değil ev dekorasyonlarında da kullanılıyor.

Aynı rengin farklı tonlarıyla oluşturacağınız kombinleriniz bir bütün olarak ahenk içinde olmalı. Bu trend, aynı rengin aynı tonunu her üründe kullanmak değil; bir rengi farklı tonunu ahenk içinde kullanmakla yakalayabileceğiniz bir akım.

Aksesuar seçimlerinde de çok öne çıkmayan, iri olmayan daha minimal parçalar seçmekte fayda var. Böylelikle vurguyu tamamen kıyafet üzerine yapmış olursunuz. Ayrıca çanta seçiminde de büyük çantalardan ziyade daha ufak çantalar tercih etmekte fayda var. Bu da yine görüntüde daha iri gözükmemizi önleyecektir. 

Bu trende ayak uydururken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli etken ise vücut yapınız. Vücudunuz alt kısımdan kilolu ise belirlediğiniz rengin koyu tonunu alt kısmınızda kullanabilirsiniz. Bu trendin önemli bir avantajı ise tek bir renk kullanıldığı için boyunuzu daha uzun gösterebilir.

Ayrıca, bebek mavisi ve toz pembe yeni dönemin gözde renklerinden olacağa benziyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler