EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Kırmızı tutkusu

Geçen sezon markalar aslında baştan aşağı kırmızı giyinmenin trend olacağına defilelerde dikkat çekmişlerdi. Kırmızı kolay bir renk olmasa da bazı püf noktalarıyla kombinlemek çok kolay.

profil
Buse Terim
03.06.2015
Kırmızı tutkusu
Kırmızı bizler için yalnız bir renk olmadı hiçbir zaman. Aşkın, tutkunun, kadın olmanın simgesi aynı zamanda. Ben de kırmızıyı çok seviyorum. Her ne kadar taşıması kolay bir renk olmasa da bazı püf noktalara dikkat ettiğimiz müddetçe hiç de zor değil. Bugünkü yazım kırmızı üzerine tüm kırmızıyı sevenlere ve kırmızıdan korkanlara gelsin.

Çoğu marka Sonbahar/Kış 2014-15 sezonunda tamamen kırmızı tasarımlarıyla oldukça da ilgi görmüştü. O günden beri sokak stilinde de kırmızı kombinleri sıkça görür olduk. İşte tutkulu kırmızıyı kullanmak için öneriler…

Ben özellikle elbiselerde ve ceket-pantolon takımlarda kırmızıyı çok beğeniyorum. Özellikle hazır düğün, nişan sezonu açılmışken katılacağınız davetlerde sade bir kırmızı elbise ile hem zarif hem de oldukça dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kırmızı tutkusu

Biraz daha iddiaalı olmak isteyenler ve maskülen-feminen bir kombin yapmak isteyenler için kırmızı bir ceket-pantolon takımından daha ideal bir seçim olamaz diye düşünüyorum. O kırmızının çarpıcı havasını maskülen bir seçimle dengelemiş olursunuz. Ayrıca günlük kombinler için bu takımların içine beyaz düz bir tişört harika olacaktır!

Kırmızı tutkusu

Bu kombinlerde dikkat etmeniz gereken en önemli iki şey: saç-makyaj seçiminiz. Kıyafetiniz baştan aşağı oldukça baskın olduğundan daha sade ve doğal makyaj ve saç seçimi yapmanızı tavsiye ediyorum. Dağınık ya da ensede sıkı bir topuz ya da sıkı bir atkuyruğu örneğin güzel olacaktır. Gece davetlerinde ise buğulu bir göz makyajı da tercih edebilirsiniz ancak fazla allık ve koyu rujdan uzak durmakta fayda var.

Ayakkabı ve çanta seçimine gelirsek önerim daha çok ten rengi ya da siyah bir ayakkabı ile ona uyumlu yine sade bir çanta. Kırmızı oldukça kendini ortaya koyan bir renk olduğundan yanına başka baskın bir renk katmak çok güzel olmuyor. Günlük kombinlerde ise siyah ve ten rengi dışında beyaz bir ayakkabı çanta seçimi de yapabilirsiniz.

Kırmızı tutkusu
Kırmızı tutkusu

Sokak stillerinde fuşya pembe-kırmızı kombinler de sıkça görüyoruz. Bunlar da sıra dışı ve daha feminen bir seçim yapmak isteyenler için “neden olmasın” diyeceğimiz fikirlerden.

Önceki ve Sonraki
Haberler