EN ÇOK
OKUNAN
MODA - STİL ÖNERİLERİ

Devir uyumsuzluk devri!

Yılın trendlerinden büyük desenler ve canlı renkler nasıl kombinlenir? Bu yazımızı okuduktan sonra dolabınızda bu parçalar için yer açmak isteyeceksiniz.

profil
BT Ekip
14.01.2016
Devir uyumsuzluk devri!
Moda dünyasında dikkat çekici olmanın ve tam bir “moda düşkünü” gibi gözükmenin yollarından biri şüphesiz bazen abartmaktan korkmayıp ve cesur olmaktan geçiyor. Renkleri ve desenleri korkmadan denemek gerekiyor. Kombininizin uyumsuz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hiç sorun değil, artık trend bu!

Özellikle New York ve Milano gibi dev moda merkezlerinde sokak stillerine baktığımızda moda tutkunlarının özgürce bu desenleri ve renklerini kullandığını görüyoruz.

Burada en önemli noktalardan biri kulağa tuhaf gelse de, sınırları zorlamak. Desenler ve renkler arasında uyum aramaya gerek yok; çünkü aslında o uyumsuzluk sizi daha cool gösterecek olan anahtar kelime oluyor.

Anahtar kelime uyumsuzluk

Bir diğer nokta ise patlayan, parlayan renkleri, renklerin en canlı tonlarını kullanmak. Özellikle pembe, turuncu, sarı gibi tonların detaylarda da işlendiği parçalar bu stili uygulamanızda size yardımcı olacaktır. Ayrıca kombinde birden fazla canlı rengi kullanırsak çok daha iyi duracaktır.

Eğer yoğun işlemeli desenli bir parça kullanacaksanız bütün kombini bu desenle tamamlayabilirsiniz. Ya da biraz daha yaratıcı olup, farklı ve belki birbiriyle uyuşmayan desenleri bir arada kullanabilirsiniz.

Soluk tonlar

Siz ayrıca zevkinize göre daha soluk tonlarda desenli parçalar da tercih ederek bu trendi yakalayabilirsiniz. Böylelikle daha az göze çarpan ama yine dikkat çekici bir görünüm elde etmiş olursunuz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler