EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Zara'dan artırılmış gerçeklik deneyimi

Zara, tüm dünyada başlattığı artırılmış gerçeklik deneyimi sunan uygulamasını Türkiye'de İstanbul Nişantaşı mağazasında hayata geçirdi.

profil
BT Ekip
13.04.2018
Zara'dan artırılmış gerçeklik deneyimi

Zara iki hafta sürecek bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunuyor. Bu uygulama Nişantaşı mağazasında hayat bulacak. Uygulama müşterilerin mağaza içinde ve mağaza dışında daha önce hiç yapmadıkları bir şekilde alışveriş ve paylaşım yapmalarını sağlıyor.

Bu teknoloji Türkiye’de yalnızca Nişantaşı mağazasında dünya genelinde ise 120 farklı mağazada hayat buluyor.Bu deneyimi uygulama üzerinden dört farklı şekilde edinmek mümkün: Vitrinden, mağaza içi özel podyumdan, online alışveriş kutularını kullanarak ve zara.com’daki bu teknolojiye özel görseller üzerinden… Ancak Türkiye’de şu an için yalnızca mağaza içi özel podyum bulunmakta.

Mobil cihazlar bu dört farklı yerdeki grafik logoya yönlendirildiğinde modeller Léa Julian ve Fran Summers müşterilerin telefon ekranlarında 7 ila 12 saniye aralığında vücut buluyor.Modeller doğal pozlar veriyor, etrafta yürüyor ve hatta Zara’nın stüdyo koleksiyonunu sergilerken konuşuyorlar. Gerçekçi bir alışveriş deneyimini sunuyorlar.

Modeller üzerinde görülen tüm kombinler bir tıkla Zara uygulaması üzerinden veya direkt olarak mağazadan satın alınabiliyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler