EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Vücut tipine göre bikini ve mayo seçerken bilmeniz gerekenler

Vücut tipiniz ne olursa olsun plajda konforlu hissedebilir ve iyi görünebilirsiniz. Püf noktalar içeren alışveriş notları ile 2020 bikini ve mayo koleksiyonlarını mercek altına aldık.

profil
BT Ekip
27.06.2020
Vücut tipine göre bikini ve mayo seçerken bilmeniz gerekenler

Bu yaz göbek bölgesi toparlayıcı modeller her zamankinden renkli! Tercihiniz mayodan yana ise 'Bedensiz ve Sana Özel' sloganıyla tanıtılan Penti 'My Size One Size' koleksiyonu başta olmak üzere markanın vücudu saran ve esneyen pek çok mayo modelini inceleyebilirsiniz. Ayrıca Paris'in ikonik markası Anais&Margaux'nun göğüs ve kalça bölgesinde yarattığı illuzyon ile göz alıcı bir görünüm yakalayabilir ve H&M'in tamamı kadınlardan oluşan sörf topluluğu Women + Waves ile iş birliği yaparak ortaya çıkardığı sürdürülebilir mayo koleksiyonunda yer alan yüksek belli bikini modellerini tercih ederek hem konforlu hem de duyarlı bir seçim yapabilirsiniz.

Bonus: Sıkı bir karın için 5 hareket


Küçük göğüslüler bikini ve mayo alışverişinde oldukça şanslı... Koyu renkler göğüslerinizi daha da küçük göstereceği için seçiminizi göz alıcı renklerden yana yaparak trendleri yakalayabilirsiniz. Balenli modeller ile istediğiniz hacmi yakalayabilirsiniz. Alt ve üst parçaları ayrı ayrı satın alabileceğiniz Penti'den balenli bikini üstleri seçerek pek çok kombin yapabilirsiniz. Straplez modelleri rahatlıkla taşıyabileceğinizi unutmayın;  Beauty Omelette'nin nostaljik plaj koleksiyonundaki Leila vintage bikini modeli ile sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. H&M'in tamamı kadınlardan oluşan sörf topluluğu Women + Waves ile iş birliği yaparak ortaya çıkardığı sürdürülebilir mayo koleksiyonundaki sportif ve stil sahibi üstleri de mutlaka incelemelisiniz.


Büyük göğüslüler bikini ve mayo seçiminde göğüs dekoltesinden ve straplez modellerden kaçınmalı ve üst parçalarda toparlayıcı modelleri tercih etmeli. Sizler için Penti 'de floral desenli renkli tercihler dikkat çekerken, Anais Margaux'da düz siyah dalgıç modeller kadar trend leopar desenler de öne çıkıyor. Bu modellerin ortak özelliği göğüs bölgesindeki toparlayıcılık ve bel bölgesinde kesim-desen oyunlarıyla kıvrımlı bir görünüm yaratarak dikkati göğüslerden uzaklaştırmaları...


Geniş kalçalılar alt kısmı toparlayıcı modeller tercih etmeli. Speedo gibi markaların yüzücü mayolarını inceleyebilir, Ay Yıldız ve Kom'daki etekleri seçenekleri değerlendirebilir ya da Anais Margaux gibi trendy koleksiyonlardan alt kısmı toparlayıcı üst kısmı dekolteli bikini kombinleri yaparak göz yanılsamasından faydalanabilirsiniz. 

Bonus: Sıkı bir kalça için 5 hareket


Kısa bacaklılar dikey çizgili modeller ile bacak boylarını daha uzun gösterebilir, kalça formu uygun olanlar NetWork ve Beauty Omelette modellerindeki gibi üçgen alt kesim ile görünümlerine derinlik katabilir ya da konforlu bir seçenek olarak yüksek belli modeller ile ilgiyi bel bölgesine çekebilir. 


Önceki ve Sonraki
Haberler