EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

Trend alarmı: Uzun jean ceket

Bir dönem çok popüler olan uzun jean ceketler, gardıroplarımıza yeniden dönüyor. Bu sezon eski popülaritesini yeniden yakalayan bu model; ister vücuda oturan, ister daha düz bir siluette olsun, hem şık bir parça, hem de günlük kıyafet olarak görünümümüzü tamamlıyor.

Trend alarmı: Uzun jean ceket

Tasarımcılar yeniden yeniden yorumlamayı sevdiği için, jean ceketler hemen her yıl uluslararası podyumlarda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu da birçok markanın düzenli olarak koleksiyonlarında farklı tarzlarda jean cekete yer vermesine neden oluyor. Bu yıl da markalar ağırlıklı olarak uzun jean ceketlerle karşımıza çıktı.

Jean pantolon gibi jean ceket de geniş bir kesime hitap ediyor. Genellikle ‘basit’ kesimi; hem stil sahibi kişiler, hem de risk almak istemeyenler tarafından tercih edilmesine neden oluyor. Bununla birlikte, ‘basit’ stiline rağmen jean ceket; farklı tasarımlarda ortaya çıkma kabiliyetiyle hem farklı tüketici zevklerine uyum sağlayabiliyor, hem de bireyin kendine has tarzını tamamlayabiliyor.

Jean ceketin bir avantajı da her mevsim kullanılabilmesi; serin yaz gecelerinde de, serin kış günlerinde de rahatlıkla giyilebilir, hatta genellikle kurtarıcı parçadır. Ayrıca denim genellikle dayanıklı bir malzeme olduğundan, jean ceketiniz ömür boyu dayanma potansiyeline sahiptir. Bu da onu her dönem cazip kılıyor ve vazgeçilmez yapıyor.

Uzun jean ceket de, aynı kısası gibi; herkes için çarpıcı bir görünüm yaratma potansiyeline sahip, başlı başına bir ifade parçasıdır. Sadelikten yana olanlar, ceketlerini yine bir jean pantolon ve basit bir tişörtle kombinleyebilir. Ama biraz daha cüretkarsanız, yine jean pantolonla, ancak bu sefer jean bir cropla kombinleyebilirsiniz.

Uzun jean ceketiniz hem uzun, hem de kısa elbiselerin üzerinde son derece şık duracaktır. Eğer ceketinizin boyu yere kadar uzanıyorsa; topuklu, bilekte botlarla tamamlanan dökümlü bir midi elbise deneyebilirsiniz. Daha kısa ceketler içinse diz üstü bir elbise ya da tayt-kazak ve bağcıklı botlar son derece şık görünmeniz için yeterli olacaktır.


Önceki ve Sonraki
Haberler