MODA - ALIŞ - VERİŞ

Mugler H&M koleksiyonu geliyor

H&M, son tasarımcı iş birliğini, House of Mugler ile yaptığını duyurdu. Mugler'in Kreatif Direktörü Casey Cadwallader tarafından hazırlanan ve kadın, erkek giyim ve aksesuarlardan oluşan koleksiyon Mugler- H&M, koleksiyonu 11 Mayıs’tan itibaren Türkiye’de sadece H&M İstinye Park mağazasında ve hm.com’da online olarak satışa sunulacak

Mugler H&M koleksiyonu geliyor

Bugüne kadar birçok tasarımcı ile özel iş birliklerine imza atan H&M, son olarak Mugler ile ortak bir koleksiyona imza attı. Fransız tasarımcı Manfred Thierry Mugler tarafından 1973 yılında kurulan Mugler, bugün modaya hakim olan beden olumlama, cinsiyetten bağımsızlık, dönüşüm ve özgüven temalarını herkesten önce ele almış bir marka. Amerikalı tasarımcı Casey Cadwallader 2018'de markaya katıldı. Markanın görünümünü ve mirasını yeniden canlandırarak çarpıcı parçalardan oluşan büyüleyici bir seri üretti. Mugler'in hikayesi; avangart defileler, sınırların ötesine geçen haute couture tasarımlar, cinsiyete bağlı olmayan ve fütüristlik yaklaşıma sahip tasarımlardan oluşuyor.

Bu iş birliği için görüşmeler Manfred Thierry Mugler'in Ocak 2022'deki vefatından önce başladı. Koleksiyon, çeşitli Mugler klasikleri ve imza tasarımlarını sunarak House of Mugler’in geçmişini, bugününü ve geleceğini birleştiriyor. Günümüz Mugler dünyasının dinamik görünümü ile Cadwallader'ın yeni neslin de ilgisini çekmek için markayı yeniden keşfettiği ilgi çekici tasarımlarını bir araya getiriyor.

Koleksiyonun silueti günümüzün tanınabilir Mugler görünümünü birebir yansıtıyor. Güçlü, geniş omuzlar, bele odaklanma, vücudun kıvrımlarına, hatlarına ve özgüvene bir övgü. Yine de, House of Mugler’in kurucusunun vizyonunu selamlamak adına, çağdaş tasarımların yanı sıra, Cadwallader tarafından günümüzdeki yansımaları, sınırlı sayıda arşiv niteliğindeki geçmişe ait parçaların yeniden yorumlarını da içeriyor.

Mugler H&M koleksiyonundaki her parça moda tarihinin bir parçasını içeriyor. Dünyanın her yerinden büyük bir hayran topluluğunun markanın mirasının bir parçasına sahip olma şansı tanıyor. Koleksiyonda hem erkek, hem de kadın giyimi yer alırken, Mugler ruhunun her zaman temelini oluşturan cinsiyetler arası akışkan stil tasarımların merkezinde yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog