MODA - ALIŞ - VERİŞ

IZIPIZI, ressam René Magritte'in doğumunun 125. yılını özel bir koleksiyon ile kutluyor

Parisli gözlük markası IZIPIZI, Belçikali ünlü ressam René Magritte'in 125’inci doğum günü için çok özel bir koleksiyon hazırladı. IZIPIZI x Magritte Koleksiyonu, ünlü ressamın eserlerinden yola çıkılarak altı farklı temada hazırlanmış okuma ve güneş gözlüklerinden oluşuyor

IZIPIZI, ressam René Magritte'in doğumunun 125. yılını özel bir koleksiyon ile kutluyor

IZIPIZI, sürrealist Belçikalı ressam René Magritte’in doğumunun 125. yılını kutlamak için özel bir iş birliğine imza attı: IZIPIZI x Magritte

Tıpkı René Magritte'in eserlerinde yaptığı gibi, görünenle görünmeyeni abartısız bir zarafetle iç içe geçiren tasarımlardan oluşan bu özel koleksiyon, sanatçının eserlerinden ilhamla hayat buluyor. Dünyanın gerçekliği ile zihinsel imgeler arasındaki paralelliğin çizildiği ve yükseltildiği şiir, mizah ve gizeme bir övgü niteliğindeki okuma ve güneş gözlüklerini içeren koleksiyon, altı temadan oluşuyor ve her bir parçası Magritte'in ünlü eserlerinden ilham alıyor.

René Magritte'in en tanınmış eserlerinden biri olan ‘This Is Not A Pipe’, Izipizi Sun #C’de yeniden yorumlanıyor. Kahverenginin hakim olduğu tasarımıyla camın üzerine kazınmış altın pikolar ve Magritte'in imzası, ressamın benzersiz ifade gücünü daha da somutlaştırıyor.

Şimdiye kadarki en cesur ve en orijinal koyu ahşap tasarımıyla Izipizi Sun #C Dark Mood, Magritte'in tarzı ve illüzyon kullanımıyla öne çıkıyor. Köşede Magritte'in imzasını taşıyan gri-mavi dereceli camlar, kristal çerçevelerde yüzer gibi görünürken, gözlük kolları çarpıcı, derin bir ahşap efektiyle kaplanıyor.

Magritte'in değer verdiği bir tema olan gökyüzü, Izipizi Sun #C Clouds ile bütünleşiyor. Magritte'in imzasıyla damgalanmış kademeli mavi lensleriyle Sun #C Clouds, bulutlu bir gökyüzüne çağrışım yapıyor ve uçmaya davet ediyor.

Magritte'in cam ve gözlük kolu üzerindeki kendi imzası ve alamet-i farikası olan melon şapka, Izipizi Reading #D Black Hat ile birleşiyor. Bu siyah okuma gözlüğü, altın pikoları ve işaretleriyle ressamın zarafetine selam niteliğinde bir şıklık yaratıyor.

Bakışları aydınlatmak için şeffaf camlar, kristal çerçeveler, yüzü çerçevelemek ve dikkat çekmek için çarpıcı, derin bir ahşap efektle kaplı kollar… Şimdiye kadarki en cesur ve en orijinal koyu ahşap tasarımıyla Izipizi Reading #D Dark Mood, Magritte'in illüzyon stiliyle bütünleşiyor.

Magritte'in çalışmaları boyunca ortaya çıkan koyu kırmızı perdelere atıfta bulunan Izipizi Reading #D Heavy Red, altın piko deseni ve gözlük camlarında ve kol uçlarında bulunan Magritte imzasıyla hayal gücünün ötesinde bir dünyaya davet ediyor.

IZIPIZI x Magritte Koleksiyonu, İstanbul Modern Müze’sinde satışa sunuldu.

Önceki ve Sonraki
Haberler