MODA - ALIŞ - VERİŞ

İlkbahar 2024 Nike x Jacquemus koleksiyonu sporcuları, stili ve kendini ifade etmeyi kutluyor

Nike ve Jacquemus, sporun sadece performansla ilgili olmadığı, aynı zamanda stil ve kişiliğin bir parçası olduğu inancından ilham alarak iş birliklerini sürdürüyor. İki marka; İlkbahar 2024 Nike x Jacquemus koleksiyonunda sporcuları, stili ve kendini ifade etmeyi kutluyor. Koleksiyonda; kadın ve üniseks kıyafetler, yeni bir J Force ayakkabı ile ilk Le Swoosh çanta yer alıyor

profil
BT Ekip
05.03.2024
İlkbahar 2024 Nike x Jacquemus koleksiyonu sporcuları, stili ve kendini ifade etmeyi kutluyor

Geçtiğimiz hafta Jacquemus ve Nike, hayranlarından İlkbahar 2024 kampanyalarıyla ilgili bir ipucu paylaşmış ve takipçilerinden kampanyanın yüzünü tahmin etmelerini istemişti. İki markanın takipçilerinin çoğu tahminlerinde yanılmadı ve geçtiğimiz günlerde kampanyanın yüzünün Sha'Carri Richardson olduğu açıklandı. Dünya rekoru kıran pist yıldızının tanıdık akrilik tırnakları ve ayırt edici önkol dövmesi, keskin gözlere sahip olanlar için tam bir ipucu sunuyordu; ancak teaser fotoğrafında tuttuğu ikonografik ‘Swoosh Çanta’nın yanı sıra, Richardson'ın ünlü iş birlikçileri için tam olarak neyi tanıtacağı sır olarak kalmıştı.

Fransız moda markasının imzası niteliğindeki gümüş harfleri, devasa spor giyim markasının 54 yıllık motifine benzeyen deri bir çanta üzerinde merkezleyen çanta; Jacquemus ve Nike'ın 2024 İlkbaharı için hazırladıkları koleksiyonun yalnızca küçük bir parçası. 

Koleksiyonun ürün yelpazesinde Nike'ın atletik zekası ve Jacquemus'un terzilik yeteneğiyle tanımlanan çok sayıda gündelik ve aktif giyim parçası yer alıyor. Öne çıkanlar arasında; dekoratif sarılmış kumaş ve Swoosh şeklinde fermuarlı, naylon-elastan uzun üst ‘Le Haut Drapé’, boyun kapatma kancasıyla vücut boyunca esneyecek şekilde tasarlanmış polyester-elastan elbise ‘La Robe Drapée’ ve elastik yüksek belli ve dökümlü malzemelere sahip motorcu şortu ‘Le Short Drapé’ yer alıyor. Tüm bu parçaların her birinin beyaz, gri ve koyu pembe renk seçenekleri bulunuyor.

İki marka ayrıca bol miktarda pamuklu kapüşonlu üstleri, tişörtleri ve Swoosh şeklinde boydan boya lazer kesimler giyen jogger'larıyla dikkat çekiyor. İş birliğinin bu daha samimi siluetleri de üç tonda üretilmiş: Kahverengi, koyu pembe ve koyu kırmızı.

Seriyi tamamlayan, AF1 Vamp Perforasyonla donatılmış uniseks J Force 1 spor ayakkabı; ters Swoosh ve Jacquemus logolu kauçuk dış tabana sahip. Geniş siluet, koyu kahverengi renk grubuyla geliyor ve geri dönüştürülmüş altın rengi metal JF 1 dubrae ve mini Swoosh ile tamamlanıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler