MODA - ALIŞ - VERİŞ

Ganni’den bitki bazlı vegan çanta: Bou

Danimarkalı marka Ganni; deri alternatifi, portakal ve kaktüs yetiştiriciliğinden elde edilen atıklardan yapılmış ‘Ohoskin’ adlı materyalle üretilmiş yeni çantası Bou’yu tanıttı. Çantanın altı farklı renk alternatifi bulunuyor

Ganni’den bitki bazlı vegan çanta: Bou

Ganni, ‘Kopenhag yaşam tarzından’ ilham alan en yeni çanta modelini piyasaya sürdü. Adını kreatif direktör Ditte Reffstrup'un en büyük kızının takma adından alan Bou çanta; ‘Ohoskin’ adı verilen yeni bir deri alternatifiyle geliyor. Portakal ve kaktüs yetiştiriciliği sonucunda ortaya çıkan atıklardan geliştirilen bitki bazlı malzemeden üretilen çanta, markanın Sonbahar/Kış 2023 defilesinde görücüye çıktı.

Ditte Reffstrup, çantaya ilgili hazırlanan basın bülteninde çantayla ilgili şunları söylüyor: “Modern bir lüks zihniyetine hitap eden, Ganni DNA'sını taşıyan, kolay, eğlenceli ama yine de sofistike hissettiren, gerçekten benzersiz bir tasarım yaratmak istedik. İşlenmemiş deriden kurtulmamıza bir adım daha yaklaşan bu silueti yeni nesil bir malzemeyle piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz. Bu bizim için çok heyecan verici bir an.”

Ganni'nin bu yıl sonuna kadar ürünlerinden saf deriyi çıkarma taahhüdünü sürdüren yeni çanta, marka için daha da sorumlu bir geleceğe doğru bir geçişi işaret ediyor. Yeni tasarımı tanıtmak için Ganni, işlenmemiş hayvan derisine alternatifler bulmak amacıyla çok sayıda kumaş mucidi ile iş birliği yaptı. Eğlenceli, altıgen bir şekle sahip olan yeni siluet; siyah, kahverengi, pembe, yeşil, kırmızı ve beyaz olmak üzere altı farklı renge sahip.

Önceki ve Sonraki
Haberler