EN ÇOK
OKUNAN
MODA - ALIŞ - VERİŞ

COS'tan sadeliğe yeni yorum

Modaya değil stile odaklanan COS’un 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu yakından inceledik. COS bu yaz detayları azaltıyor, minimalizme yeni yorumlarla katkıda bulunuyor.

profil
BT Ekip
26.01.2016
COS'tan sadeliğe yeni yorum

Yeni koleksiyonunu bir basın lansmanıyla tanıtan markanın kadın koleksiyonunda sadeleşme hemen göze çarpıyor. Renkler de bu anlayışa ayak uyduruyor. Kum rengi, pudra rengi sonsuz huzuru çağrıştırıyor. Detayların azaltılmasıyla şıklaşan pudra rengi pamuklu parkadan kemerli beyaz tulumun sadeliğine ve yumuşacık dökümlü blazer cekete kadar çeşitli parçalarda bunu görmek mümkün. Koleksiyonda giysilerin fonksiyonları da yeniden düşünülmüş. Bir trençkot isterseniz bir anvelop eteğe dönüşüveriyor. Drapeler ve katlamalar, çok net ama bir o kadar çabasız görünüyor.

Bu sezon COS’ta  işlevselliği ve popülerliği ile öne çıkan denimleri de görüyoruz. Ham denimden kolsuz elbise sadeliğiyle dikkati çekerken, fermuarlı denim bluz blucinlerle kombinleniyor. Dökümlü bir denimden hazırlanan önlük elbise, öne, arkaya takılan veya serbest bırakılan önlük parçasıyla işlevselliğe vurgu yapıyor. COS’un imzası haline gelen beyaz gömlekleri de yine bütün ihtişamıyla koleksiyonda yerini alıyor.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler