MODA - ALIŞ - VERİŞ

Coach, atık malzemelerle yeni bir akseusar markası yarattı: Coachtopia

Lüks marka Coach, modada sürdürülebilirliği kurduğu alt markası Coachtopia ile hayata geçiriyor. Coachtopia’da tüm ürünler, tamamen atık malzemelerden üretiliyor

Coach, atık malzemelerle yeni bir akseusar markası yarattı: Coachtopia

Coach, atılan malzemeleri tamamen yeni aksesuarlara dönüştüren bir alt marka kurdu: Coachtopia. Yeni marka, israfla mücadele ediyor ve el çantalarının kullanım ömrünü uzatıyor.

80 yıllık benzersiz deri işçiliğini kullanan lüks marka, bu bilgisini modanın en büyük sorunlarından birini ortadan kaldırmak için kullanıyor. Coachtopia Başkanı Joon Silverstein, yaptığı basın açıklamasında, “Coachtopia'yı Coach içinde tamamen yeni bir dünya olarak inşa ettik. Misyonumuz, yeniden tasarlama” diyor.

Nisan 2021'deki başlangıcından bu yana 20.000'den fazla Coach ürününe ikinci bir hayat veren bir program olan Coach (Re)loved'dan yola çıkılarak hayata geçirilen Coachtopia, her cinsiyete uygun bir koleksiyla modaseverlere ‘merhaba’ dedi. Koleksiyondaki tüm ürünler geri dönüştürülmüş ve yenilenebilir malzemelerden üretilmiş. Ayrıca her ürün, müşterilere üretim sürecinde gerçek şeffaflık sağlayan yerleşik bir NFC çipine sahip.

Önceki ve Sonraki
Haberler