MODA - ALIŞ - VERİŞ

Bulgari’nin yeni çantası Roma, lüks moda evinin mücevherlerini aratmıyor

Romalı mücevher markası Bulgari, değerli deriler alanındaki uzmanlığının en yeni evrensel simgesi olan ve adını aldığı şehrin zamansız zarafetinden ilham alan Roma çantayı sundu. Çıkarılabilir ve ayarlanabilir deri askı, çantanın pratik bir şekilde çapraz olarak veya omuzda, üst sap ise daha sofistike bir tarz için kolda taşınmasını sağlıyor

Bulgari’nin yeni çantası Roma, lüks moda evinin mücevherlerini aratmıyor

Bulgari’nin kreatif vizyonunun kökleri, 1884’ten bu yana doğum yeri Roma’nın benzersiz mirasına dayanıyor. Şimdi bir kez daha Ebedi Şehrin kültürel zenginliğinden ve rakipsiz güzelliğinden ilham alan Bulgari, tanıttığı BVLGARI Roma çantayla markanın benzersiz DNA’sına çağdaş ve rafine bir tasarımda hayat veriyor. Yeni BVLGARI Roma çanta; ünlü Yunan model Olympia’nın muhteşem cazibesiyle Bruno & Nico Van Mossevelde’nin objektifinden yorumlanıyor.

İşlevsellik ve zarafeti anında fark edilen detaylarla mükemmel bir şekilde bir araya getiren yeni çanta, kolayca eşleştirilebilmesi ve çok yönlü olması sayesinde Bulgari’nin bir sonraki günlük giyim ikonu olmaya aday. Üst taşıma sapı çantanın sert ve hacimli gövdesi ile metalik unsurun kavisli çizgileri arasındaki belirgin birleşmeyle oynuyor. Büyük Roma harflerinden oluşan Bulgari logosunu içeren bu simgesel unsur, çantanın ikonik imzasını temsil ediyor ve yuvarlatılmış üst taşıma saplarıyla tam bir daire oluşturuyor.

Romalı mücevher markası, ilk kez 1975 yılında logosunu bir saatin yüzüne işlenmiş bir tasarım unsuru olarak kullanma cüretini gösterdi. Bu stil seçimi o dönem için eşi görülmemiş bir inovasyondu. Bulgari logosu kısa sürede mücevherlerden aksesuar ve gözlüklere kadar markanın belirgin bir stil damgası haline geldi. Antik Roma sikkelerindeki yazılardan ilham alan logo, özellikle BVLGARI BVLGARI koleksiyonunda dairesel olarak uygulandı.

Modelin çok yönlü cazibesini açığa çıkaran yarım daire şekilli metalik parça, antik altın ve parlak paladyum olmak üzere iki farklı tonda kaplamayla sunuluyor. Çantayla aynı tonlardaki diğer metal kaplamalar ise ürünlere tamamıyla monokrom bir tarz kazandırıyor. Çanta kompakt ve işlevsel şekliyle günlük kullanım için ideal bir seçim sunuyor. Çok yönlülüğü artıran çıkarılabilir ve ayarlanabilir deri askı, çantanın pratik bir şekilde çapraz olarak veya omuzda, üst sap ise daha sofistike bir tarz için kolda taşınmasını sağlıyor. Her türlü günlük görünümün temel aksesuarı olan ve çağdaş konforlu zarafeti simgeleyen BVLGARI Roma çanta, farklı stil seçenekleriyle benzersiz tarzların imzası oluyor.

Bulgari’nin değerli taş renkleri ve eşsiz malzemeler konusundaki ustalığı ve benzersiz zanaatkarlığıyla hayat bulan çanta, kendine has yumuşak dokunuşunu ve lüks cazibesini vurgulayan doğal bir işlemle yüceltilen üstün kaliteli dana derisinden üretiliyor. Nadide malzeme canlı zümrüt, gerçek turmalin, safran amber, sisli opal, fildişi opal, gümüş ve siyah gibi değerli taşlardan ilham alan muhteşem nüanslı bir renk paletiyle farklı bir boyuta taşınırken, Bulgari’nin DNA’sındaki renk uzmanlığı her tonun seçiminde ifade ediliyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler