MODA - ALIŞ - VERİŞ

Bu ayakkabıyı sağ ayakla da giyebiliyorsunuz, sol ayakla da!

Camper ve SUNNEI, ayakkabı algımızı zorlayan benzersiz bir iş birliğine imza attı. Bu iş birliğinden doğan ayakkabı konsepti FORONE; her bir teki her iki da ayağa uygun, %100 simetrik tasarımıyla normlara meydan okuyor

profil
BT Ekip
01.07.2024
Bu ayakkabıyı sağ ayakla da giyebiliyorsunuz, sol ayakla da!

Ayakkabılarınız hakkında bildiğinizi düşündüğünüz ne varsa (çift olarak satın alınıyor, sol ve sağ ayak için tasarlandı, aynı renklerde geliyorlar) unutun. Şubat ayının başlarında bir toz torbasına sarılmış ve podyumda modellerinin ellerinde taşıdığı Forone spor ayakkabılar; Camper ile SUNNEI’nin iş birliğinden doğdu ve tüm ezberleri yerle bir ediyor.

Alışılmadık ve yaratıcı tasarımlarıyla tanınan Camper ile deneysel ve ikonoklastik estetiğiyle tanınan SUNNEI arasındaki iş birliği mükemmel bir sinerjiyi temsil ediyor. Yıkıcı ve kışkırtıcı olarak tanımlanan bu iş birliği, her biri iki markanın benzersiz ve tamamlayıcı felsefesini yansıtan ve uzun vadeli bir tasarım yolculuğuna işaret eden üç farklı aşamada ortaya çıkıyor.

FORONE konseptinin kalbinde, beş canlı kromatik tonda mevcut olan bağcıklı bir tasarım yatıyor: Kırmızı, bej, yeşil, mavi ve hardal. Bu çeşitli renk paleti, tüketicilerin ayakkabı deneyimlerini kişiselleştirmelerine olanak tanıyor ve tek bir satın alımda 10 adede kadar benzersiz renk kombinasyonu yaratıyor.

FORONE’un doğuşu, SUNNEI’nin yaratıcı ekibinin markanın tarihi arşivlerini araştırdığı Camper’ın İspanya’nın Mallorca kentindeki genel merkezine kadar uzanıyor. Camper’ın İlkbahar/Yaz 1996 koleksiyonundan doğan TRINS konsepti, altı kromatik kombinasyon sunan, hem sol hem de sağ ayağa uyum sağlayan, farklı renklerde üç ayakkabıdan oluşan bir setten oluşuyordu. 27 yıl sonra bu öncü konsept, Camper x SUNNEI tarafından yeni tasarım ögeleriyle zenginleştirilmiş, yeniden canlandırılan bir proje olan FORONE’a dönüştü.

İster uyumlu bir renk eşleştirmesi, ister cesur bir ton çatışması tercih edin, FORONE kişisel ifadenin gücünün ve geleneksel kısıtlamalardan özgürleşmenin bir kanıtı olarak duruyor ve yaratıcılığı günlük bir özgürleşme pratiği olarak kutluyor.

Tarek Cassim tarafından çekilen FORONE kampanya görüntüleri, Camper ve SUNNEI’nin ironik ve yıkıcı ruhunu somutlaştırıyor ve benzersiz ayakkabı konseptini, eğlenceli ve kavramsal arasında gidip gelen bir dizi fotoğraf aracılığıyla görsel olarak güçlendiriyor.

FORONE, maksimum dayanıklılık için tasarlanmış bir tasarımla ayakkabı kurallarını yeniden tanımlıyor. Vulkanize kauçuk taban, %100 geri dönüştürülmüş ve nefes alabilen pamuktan yapılmış üst kısma 360 derece güvenli bir şekilde dikilmiş. Hafızalı köpük iç taban, sol veya sağ ayağın anatomisine akıllıca uyum sağlayarak ergonomiyi ve sürdürülebilir tasarımı kutlayarak üstün konfor sunuyor.

Bu iş birliği sadece yaratıcılığa bir övgü değil, aynı zamanda çağdaş modadaki çok yönlülük ve bireysellik üzerine düşünmeye de bir davet; ayakkabı giymenin doğru ya da yanlış yolu olmadığını, sadece kimliğimize ve ifade özgürlüğümüze sıkı sıkıya bağlı benzersiz bir yorum olduğunu gösteriyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler