MODA - ALIŞ - VERİŞ

Balmain ve Evian’dan sürdürebilir modaya örnek kapsül koleksiyon

Fransız moda evi Balmain, su markası Evian ile birlikte bir kapsül koleksiyon hazırladı. Sınırlı sayıda üretilen koleksiyon; çeşitli çevre dostu uygulamalar, malzemeler ve yenilikler kullanılarak hazırlandı. Bunlara; GOTS sertifikalı organik pamuk, FSC sertifikalı viskon ve mayo, tişört, kapüşonlu, bomber ceket, trucker ceket ve jean pantolonda kullanılmış çeşitli GRS sertifikalı geri dönüştürülmüş malzemeler de dahil

Balmain ve Evian’dan sürdürebilir modaya örnek kapsül koleksiyon

Lüks Fransız moda evi Balmain ve su markası Evian; ikinci kez iş birliği yaparak, klasik spor giyim siluetlerini yumuşak pastel tonlarıyla buluşturan, hazır giyim ve aksesuarlardan oluşan bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Balmain x Evian koleksiyonu; Paris Moda Haftası'nda tanıtılan özel yapım elbise ve sınırlı sayıda üretilen şişenin ardından gelen 19 parçalık koleksiyon; hazır giyim ve aksesuarları kapsıyor ve Balmain'in kreatif direktörü Olivier Rousteing ile tasarım ekibi tarafından tasarlanan dış giyim, mayo, tişörtler, kapüşonlular ve çantalardan oluşuyor. Koleksiyonda ayrıca Balmain'in 'Blaze' el çantasının yeniden tasarlanmış bir versiyonu da yer alıyor.

Evian evreninden ve yazın neşesinden ilham alan göz alıcı kapsül koleksiyon, gradyan boya işlemleriyle pastel tonlarına yeni yaklaşımlar getiriyor.

Evian ayrıca, sınırlı sayıda üretilen koleksiyonun çok çeşitli çevre dostu uygulamalar, malzemeler ve yenilikler kullanılarak oluşturulduğunu vurguluyor. Buna GOTS sertifikalı organik pamuk, FSC sertifikalı viskon ve mayo, tişört, kapüşonlu, bomber ceket, trucker ceket ve jean pantolonda kullanılmış çeşitli GRS sertifikalı geri dönüştürülmüş malzemeler de dahil.

İş birliği hakkında konuşan Olivier Rousteing, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Balmain'in Evian ile ilk ortaklığı, sürdürülebilir uygulamaların etkileyici sonuçlar sağlayabileceğini göstermeye yardımcı oldu. Ama benim için bu sadece bir başlangıç ​​noktasıydı. Bu gezegenin güzelliğine saygı duyarak güzellik yaratmaya devam etmek istiyorsak, moda dünyasında hepimizin yapması gereken çok daha fazla şey var. Kaynak bulma, geri dönüşüm, ileri dönüşüm, sürdürülebilir üretim konularında yeni teknikleri test etmemiz ve mükemmelleştirmemiz gerekiyor. Ve evet, biliyorum, liste sonsuz görünebilir. Neyse ki Evian, Balmain'in yeni olasılıklar aramaya olan bağlılığını paylaşıyor ve bu ikinci Balmain x Evian kapsülüyle, vicdan ve yaratıcılığın gerçekten birlikte oldukça iyi çalışabileceğini açıkça ortaya koymayı amaçlıyoruz."

Sınırlı sayıda üretilen Balmain x Evian koleksiyonu, Balmain.com'da ve dünyanın dört bir yanındaki seçkin butiklerden satın alınabiliyor. Fiyatlar ise 50 pound ile 4.850 pound arasında değişiyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi