İYİ HİSSET - FITNESS

Sporu sevdirecek 6 öneri

Hayatımız koşuşturmacayla geçiyor ve çoğu zaman spora zamanımız kalmıyor. Size bu yoğunlukta kendinize zaman ayırabilmeniz, ve spora adım atabilmeniz için birkaç öneri de bulundum. Sporu; yemek yemek, nefes almak gibi bir alışkanlık haline getirdiğiniz zaman hayatınızın her anında bu farkı deneyimlemeye başlayacaksınız.

profil
Mina Karanis
10.04.2016
Sporu sevdirecek 6 öneri

Evde hiçbir şeye ihtiyaç duymadan telefonunuza indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulama. Siz hangi programı uygulamak istiyorsanız seçiyorsunuz, uygulama size haftanın hangi gününde ne yapacağınıza kadar düzenleyip alarm kuruyor. 5 dakikalık bile programı bulunuyor ve videolar üzerinden izleyebiliyorsunuz.  Ben sabah 28 dakikalık olanı akşam ise 6 dakikalık olanı uygulamayı tercih ediyorum.

Sporu sevdirecek 6 öneri

Monotonluk hoşunuza gitmiyor vücudunuzun sınırlarını zorlamak mı istiyorsunuz, o zaman size önerim crossfit. Her bir çalışma bir öncekinden farklı dolayısıyla her antrenmanda farklı bir engeli aşıyorsunuz. Belli bir kasa odaklanmak yerine vücudu bütün olarak çalıştırmaya yönelik. İş, okul bahane olmasın Maslak’ta bulunan CrossFit Antrum’un sabah 6:30-07:30’tan akşam 20:00-21:00’a birçok farklı saatleri var. 

Sporu sevdirecek 6 öneri

Bebek parkında yürüyüşe gittiğim bir gün, kalabalık spor yapan bir grupla karşılaşmamla tanıdım “Günün Egzersizi”ni. İçimden, kim düşündüyse ne güzel düşünmüş insanları spora teşvik etmiş dedim.  Hazırladığı Günün Egzersizi sayfası ile Instagram ve snapchat üzerinden onlarca kişiye ilham olan Murat Demirci belki size de ilham olur.

Sporu sevdirecek 6 öneri

Öncelikle kickboks nedir? Karete ve Muay Thai sporunun birleşiminden oluşan teknik ve güce dayalı bir dövüş sporudur. Tüm vücudu çalıştırırken esnekliğinizi de arttırır. Günün stresinden kurtulmak isteyenlere birebir. Hillside, MAC gibi spor salonlarının içinde derslere katılabilir; sadece kickboks üzerine yoğunlaşmış yerlere de başlayabilirsiniz. Etiler’deki Bujin, Nişantaşı’nda bulunan Reasürans Pasajı’nın içindeki İstanbul Defence Academy; bunlara örneklerden. 

Sporu sevdirecek 6 öneri

Sabah akşam fark etmez spinning dersleri her saatte var. Hafif loş ışıkta, yüksek sesli motive edici müzikle zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz. Spinning nedir? Genelde 45 dakika süren, spinning bisikletinin kullanılarak; yani olduğunuz yerden pedalları çevirdiğiniz antrenman türü. Size önerim Maslak’taki Urbanspinners ve Ataşehir’de bulunan Let’s Club bu işi tutkuyla yapıp, yaptıranlardan.

Sporu sevdirecek 6 öneri

Spor sadece güç değil aynı zamanda narinliktir, esnekliktir. Bale her yaşta vücudu şekillendirmenize yardımcı olabilir, aslında bale sadece fiziksel bir aktivite değil aynı zamanda değişik kültürleri içinde barındıran bir felsefedir. Baleye sadece küçük yaşta başlanır algısının dışına çıkıp faydalarıyla tanışmanızı öneririm. Hem Etiler’de hem Levent’te şubesi bulunan Etiler Sanat Merkezi ve Taksim’deki Ayşe Sun Beden Dans Atölyesi size başlıca önerilerimden.

Sporu sevdirecek 6 öneri
Önceki ve Sonraki
Haberler