EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - FITNESS

Alicia Vikander rolüne nasıl hazırlandı?

Bu hafta vizyona giren “Tomb Raider” filmiyle beyazperdeye geri dönen Alicia Vikander, Lara Croft rolü için girdiği diyet ve spor programının ayrıntılarını paylaştı.

profil
BT Ekip
17.03.2018
Alicia Vikander rolüne nasıl hazırlandı?

Oscar’lı oyuncu Alicia Vikander 15 yıl sonra, Angelina Jolie’nin ardından, Lara Croft rolüyle karşımıza çıkıyor. Aksiyon dolu video oyun Tomb Raider’dan uyarlanan film için ünlü oyuncu sıkı bir rejim ve spor programına başladı.

Vikander çekimden 7 ay önce kendi vücut ağırlığıyla mekik, şınav ve koşu gibi basit egzersizlerle vücudunu çalıştırmaya başladı. Çekime 4 ay kala ise Vikander ve spor koçu Magnus Lygdbäck haftanın 7 gününü kapsayan, koşudan tırmanmaya, okçuluktan cross-fit’e zorlayıcı egzersiz rutinine devam etti.

Vücudundaki kas oranını artırmayı hedefleyen oyuncu, bunun için özel bir diyete başlamayı da ihmal etmedi. Neredeyse 5 kiloya yakın kas kütlesini artıran Vikander, bunun için protein ağırlıklı beslendi. Kahvaltıda 4 yumurta tüketen oyuncu akşam yemeklerinde de yine ana yemek olarak protein yanında karbonhidrat tüketti.

Ünlü aktris çekimlerin bitmesiyle birlikte egzersiz yapmayı bıraktığı için vücudunun hızlı bir şekilde eski haline döndüğünü belirtmeyi de ihmal etmedi.

İşte Alicia Vikander’ın egzersizlerden birkaç video:

 

 

Alicia working out with her trainer @magnuslygdback.

A post shared by Alicia Vikander (@aliciavikanderdaily) on

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler