İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Venüs retrosu başlıyor!

Bu hafta Venüs retrosu başlıyor! Sevgi, aşk, flörtler, estetik, güzellik, zevk veren her şey, sanat, dekorasyon gibi tüm konular Venüs’ten sorulur. Bu gezegenin geri harekete başlamasıyla birlikte aşk sevgi ve diğer konularda maalesef bir takım pürüzler çıkması olasıdır. 5 Ekim’de başlayan retro hareket 16 Kasım’a kadar etkili olacak.

profil
Dolunay Karaca
02.10.2018
Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Koçlar, Venüs’ün gerilemesi sizleri ortaklıklar konusunda etkiliyor. Faizler, krediler, borç ve ödemeler gecikebilir, bir takım engel ve pürüzler yaşayabilirsiniz. Ameliyat gibi durumlarda daha önceden ertelenmiş bir kadın hastalığı vs. varsa, yeniden gündeminize girebilir. Ama bu sefer çözüm de getirir sizlere. Yeni gelişen bir duruma karşı ise iki kere düşünmek gerekir. Aşk ve sevgi konularında sevdiğiniz kişinin maddi manevi sorunları olabilir, ona destek vermeli, birlikte çözüm aramalısınız. Ara bulucular bu dönemde devreye girerse fayda sağlayabilirler. Ödemeleriniz için veya kredi çekmeyi düşünenler için uygun bir süreç. Estetik konularında ise geri durmakta fayda var.

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Boğalar, Akrep burcunda geri hareketine başlayacak olan Venüs, eski sevgilileri bir bir önünüze getirebilir. Önceden başlayan fakat yarım kalan ilişkiler bu dönemde yeniden gündeminize düşebilir. Aşk ve sevgi konularında, ciddi adımlar atılmaması gereken bir süreç bu. Dolayısıyla evlilik, söz, isteme, nişan gibi ciddi atımlar, ilişkinizi bir adım öteye taşıma kararlarınızı yeniden gözden geçirmeli veya biraz ertelemelisiniz. Yalnız küs olan sevgili veya eş durumunuz varsa, barışmak için fırsatlar kapınızı çalacaktır. Bu dönemde barış çubuğu uzatabilir, yeniden oturup bazı şeyleri konuşarak neticeye varabilirsiniz. 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili İkizler, bu hafta Venüs’ün geri hareketine başlamasıyla birlikte 42 gün boyunca sürecek bir yoğunluk ve telaş içinizi kaplayabilir. Bu gezegenin geri hareketi sizlerin günlük hayatını alt üst edebilir. Biriktirmiş olduğunuz, daha sonra yaparım dediğiniz işler, artık ertelenmemesi gerektiğini sizlere vurgulayacaktır. Her gün görüştüğünüz insanlar, evcil hayvanlarınız, onların sağlık problemleri, kiracılarınız veya ev sahiplerinizle aranızda olumlu olumsuz pek çok konuşma ve diyalog geçebilir. İş ve ofis arkadaşlıklarınız ise küslükler yerini daha ılıman bir havaya bürüyecektir.  Aşık olduğunuz kişiden ise sürpriz bir şekilde uzaklaşabilirsiniz bu dönemde.

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Yengeçler, Venüs retrosu sizin hobileriniz, el becerileriniz, sanatsal faaliyetler alanınızda gerçekleşecek. Dolayısıyla bu 42 günlük süreçte dekor değişikliği, estetik, sanatın her türü ile ilgili konularda durağan bir dönem. Yaratıcılığınızı kısıtlanmış hissedebilir, daha önce çok daha iyi yapıyordum, şimdi çok içimden gelmiyor gibi düşünebilirsiniz. Çocukları olanlar için, ailevi konularda bir takım sorumluluklar gerektiren durumlar var. Çocuk sahibi olmak isteyenler bunu yeniden denemek veya alternatif yollar bulmak için kolları sıvayabilirler. Aşk konusunda, her gördüğünüzü aşk sanabilirsiniz, oysaki geçici bir heves olarak kalacaktır. İlişkisi olan, evli veya partnerleri olanlar içinse eski konuları kapatmak ve geçmişi açmamak ideal olacaktır.

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Aslanlar, bu hafta Venüs retrosu başlıyor ve sizler bunu ev aile konularında deneyimleyeceksiniz. Aile bireyleriyle çok fazla içli dışlı olacağınız, konuştuklarınızı tekrar masaya yatıracağınız bir süreçtesiniz. Anneniz, babanız veya büyüklerinizden tavsiyeler almanız gerekebilir. Onların bu dönemde ihtiyaçlarına kulak vermeniz birbirinize destek olmanız gereken bir dönem bu. Ev almak, ev satmak gayrimenkul konularında adımlar atabilirsiniz, fakat daha önceden gördüğünüz bir yer veya düşündüğünüz bir değişimse bu olumlu olacaktır. Yeni, sıfır başlayan konular için retro dönemler verimli geçmez. Geçmiş konularda yeniden yapılanma ve toparlanma dönemidir bu. Dargınlıkların ise çabuk toparlandığı bir süreçtir. 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Başaklar, 5 Ekim’de başlayacak olan Venüs geri hareketi sizin kardeşler yakın çevre ilişkileriniz, komşularınız, sürekli birlikte olduğunuz arkadaşlarınızla aranızda olumlu bir atmosfer yaratacaktır. Bir yandan da eski mevzular yeniden gündeme gelip, sizleri testten geçirecektir. Ne kadar sağlam ilişkileriniz, ne kadar güvenilir çevrenizdekilere? Hepsini göreceğiniz 42 günlük bir serüven başlıyor. Venüs retrosu, Merkür’den farklı olarak daha duygusal, daha hassas taraflarımızı ortaya çıkarıyor. Merkür akıl ve iletişim gezegeni; Venüs ise aşk, sevgi, uyum gezegeni… Ne kadar uyumluyuz çevremizle, ne kadar barışıksınız kendinizle; bunları göreceğiniz, kendinizi tartacağınız bir sürece giriyorsunuz.

 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Teraziler, bu retro en çok sizi etkiliyor. Venüs yönetimindeki sizler bu geri hareketle birlikte biraz durağanlaşıyor (aynı Venüs gibi) biraz içe kapanıyorsunuz. Sizlerin aslında para konularınızla da çok ilgisi var bu gerilemenin. Şöyle ki Akrep burcunda gerileyen Venüs, sizin maddi kaynaklar alanınıza denk geliyor ve maddiyat, alım satım, iş, para, değerlerinizle ilgili sınamalar yaratıyor. Daha evvelden başvurduğunuz bir iş teklifi bu dönemde cevap verebilir, alamadığınız paraları alabilir, maddi alanda gel gitler yaşayabilirsiniz. Ama birey olarak en çok kendinizle ilgili konular da aşk ve estetik konularında biraz düşünceli olacaksınız.

 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Akrepler, evet Venüs retrosu sizin burcunuzda olacak. Merkür gibi sürekli geri hareket yapmaz Venüs, ama yaptığı zamanda evlilik, nişan, söz, ciddi ilişkileri zedeleyebilir. Özellikle bu dönemde, kıskançlık, ilişki de fazla sahiplenme, dedektif gibi sürekli arkasını arama, şüphe duyguları atar insanın içine. Bu sebeplerle dikkat etmekte, duyguları biraz kontrol altına almaya çalışmakta fayda var. Kendinizle ilgili her türlü düzeltmeyi yapma hakkına sahipsiniz. Yanlış anlaşılmasın; estetik veya görüntü olarak değil. Kesinlikle değil! İşlerinizde, arkadaşlıklarınızda, yaptığınız yatırım vs. projelerinizde mutlaka tekrar gözden geçirmek, yeniden yapılandırmak, ilişkileri onarmak için ideal bir süreç. Estetik müdahale yapılmaması tavsiye edilir!

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Yaylar, Akrep burcunda geri gitmeye hazırlanan Venüs, 5 Ekim itibariyle retrosuna başlıyor. 16 Kasım’a kadar sizler platonik aşklar yaşayabilir, fazla iyimserliğe kapılıp, her gördüğünüze inanabilir, bir takım arkadan dönen işlere tanıklık edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gerek bir sürece giriyorsunuz. Bu dönemde dua, meditasyon, reiki, yoga gibi enerji çalışmaları çok çok işe yararken sürekli geçmişi düşünmek, eski konuları anmak, eski defterleri açmak hiç de akılcı olmayacaktır. Kapalı mekanlar örneğin, hastaneler, bakım evleri, kütüphaneler, dört duvar arası küçük büyük her türlü mekan sizi çekebilir. Yani siz istemeseniz de işiniz düşebilir, hazırlıklı olmakta fayda var. Retro demek bir anlamda düzeltme, yeniden onarma demektir; bu bağlamda kalpleri onarmak için fırsatlar yaratmalısınız.

 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Oğlaklar, bu hafta başlayacak olan Venüs retrosuyla birlikte arkadaşlıklar, sosyal haneniz, organizasyonlarınız hem zorluklara gebe olacak, hem de güzelliklere… Bazı arkadaşlarınızı elerken, bazılarıyla yeniden bir araya geleceksiniz. Kim dost, kim düşman daha iyi anlayabileceksiniz ve en önemlisi hayata geçirmeyi planladığınız bir projenizin de önemli bir kısmına başlangıç yapacaksınız. Kafanızda dönen sorulara cevaplar ararken gökte aradığınızı yer de bulacaksınız. Sizlerin sosyal ve ekonomik durumlarınızda bazı gecikmeler de olacaktır fakat sonunda istediğinizi elde edebileceksiniz. Bu süreçte aşkta eski sevgiliden gelen mesajlara itibar etmemelisiniz.

 

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Kovalar, Akrep burcunda başlayacak olan Venüs retrosu sizi iş ve kariyer hanenizde sınıyor olacak. Tasarladığınız konuşmaları yapmak için fırsatlar çıkıyor karşınıza. İş yeriniz de ise bazı kişiler sizin fikirlerinize karşı çıkabilirler. Patron veya üstlerinizle ilgili bir takım testlerden geçebilirsiniz. Sabrınızı çok fazla zorlamamalı, ılıman olmaya çalışmalısınız. Daha önceden istemediğiniz bir projeye, bu retro ile birlikte evet diyebilirsiniz. Ebeveynlerinizden birinin sağlık problemi olabilir, yanında yakınında, ona destek olmaya gayret göstereceksiniz. Aşkta ise evlilik teklifi alabilir bazı Kovalar veya teklif etmek isteyebilirler. Bunu biraz askıya almakta fayda var. En azından Kasım ortası daha sağlam temeller atılabilir.

Venüs retrosu başlıyor!

Sevgili Balıklar, Venüs retrosu su grubundan Akrep burcunda gerçekleşiyor ve 16 Kasıma kadar devam ediyor. Su üçgeni sizi desteklerken, bir yandan da ikinci kez düşünme fırsatı tanıyor. Her türlü konuda iki kere düşünmek olaylara balıklama atlamamak, konuşmalarda yapıcı olmayı gerektiren bir süreçtesiniz. Eğitim düşünenler için yeni eğitim fırsatları kapıda. Yabancılarla iş yapmak, yurtdışı konularınız ise biraz engellere takılacaktır. Ama engel demek asla olmaz anlamına gelmiyor. Pürüzler olsa da bunların üstesinden gelebilir ve daha sağlam kalıcı şartlar yaratabilirsiniz. Yaratıcılığınızın arttığı bir süreçtesiniz fakat psikolojik olarak neyi nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Denge konusu bu ay ve Kasım ayı ortasına kadar sizler için önemli ya her şeyi boş veriyorsunuz, ya da fazla takılıyorsunuz. Denge de kalın, olsun biraz geç olsun, güç olmasın. Aşkta ise sorunları büyütmeyin.

 

Venüs retrosu başlıyor!
Önceki ve Sonraki
Haberler